Marie Součková čelí dalšímu obvinění

Exministryni zdravotnictví Součkové přibylo další obvinění. Kromě porušování povinnosti při správě cizího majetku ji policie viní i ze zneužívání pravomoci. Hrozí jí tak až deset let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Součková | Foto: Stanislav Zbyněk

Součková měla uzavřít pro stát nevýhodnou smluvu s advokátem Zdeňkem Nováčkem. Ten měl stát zastupovat ve sporu s firmou Diag Human.

Jen za to, že ji podepsal, měl dostat 10 miliónů korun. Kdyby soud vyhrál, inkasoval by dalších 170 miliónů.

Trestní oznámení podali na Marii Součkovou dva lidé a ne ministerstvo zdravotnictví. Rezort proto nechce obvinění své bývalé šéfky nijak komentovat. "Ministerstvo zdravotnictví v této kauze plně zastupuje Úřad pro zastoupení státu ve věcech majetkových, a proto nemůžeme svými vyjádřeními zasahovat do probíhajícího šetření," řekla Radiožurnálu před několika dny mluvčí Věra Čarná.

Kvůli případu Diag Human vystoupila Marie Součová minulý týden z ČSSD. Odůvodnila to útoky svých stranických kolegů. "Je zřejmé, že nebyla projevena vůle uznat presumpci neviny." Vždy odmítala, že by při uzavírání smlouvy s advokátem Nováčkem udělala nějakou chybu.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme