Marie Součková čelí dalšímu obvinění
Exministryni zdravotnictví Součkové přibylo další obvinění. Kromě porušování povinnosti při správě cizího majetku ji policie viní i ze zneužívání pravomoci. Hrozí jí tak až deset let.
Součková měla uzavřít pro stát nevýhodnou smluvu s advokátem Zdeňkem Nováčkem. Ten měl stát zastupovat ve sporu s firmou Diag Human.
Jen za to, že ji podepsal, měl dostat 10 miliónů korun. Kdyby soud vyhrál, inkasoval by dalších 170 miliónů.
Trestní oznámení podali na Marii Součkovou dva lidé a ne ministerstvo zdravotnictví. Rezort proto nechce obvinění své bývalé šéfky nijak komentovat. "Ministerstvo zdravotnictví v této kauze plně zastupuje Úřad pro zastoupení státu ve věcech majetkových, a proto nemůžeme svými vyjádřeními zasahovat do probíhajícího šetření," řekla Radiožurnálu před několika dny mluvčí Věra Čarná.
Kvůli případu Diag Human vystoupila Marie Součová minulý týden z ČSSD. Odůvodnila to útoky svých stranických kolegů. "Je zřejmé, že nebyla projevena vůle uznat presumpci neviny." Vždy odmítala, že by při uzavírání smlouvy s advokátem Nováčkem udělala nějakou chybu.