Markéta Regecová odmítá potvrdit informace tisku o své dohodě s Philipsem

Markéta Regecová odmítla potvrdit či vyvrátit informace, které přináší Mladá fronta dnes. Ta informovala o ukončení jejího sporu s úřady o pozemek v Hranicích na Moravě. Deník označil majitelku pozemku za vítězku sporu o jeho cenu s tím, že se do celé záležitosti vložila společnost Philips.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak informuje spolupracovník Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Petr Tomíček, firma Philips měla podle Mladé fronty dnes zaplatit Regecové za hektarovou parcelu zhruba 10 až 20 milionů korun. Vyplacené peníze měl nizozemský koncern následně vymáhat jako pohledávku po městu Hranice na Moravě.

Majitelka pozemku však odmítla tento závěr potvrdit či vyvrátit s odkazem na svého právníka Petra Kšádu. Ten pouze dodal, že probíhající jednání jsou důvěrná, a proto se k nim v této chvíli nemůže vyjádřit.

Spor vznikl na podzim minulého roku kvůli tomu, že radnice nabízela majitelům pozemků v tehdy dokončované průmyslové zóně různé částky. Regecové a většině dalších lidí původně jen 105 korun za metr čtvereční, ale jiným majitelům i trojnásobek této částky. Regecová se jako jediná proti takovému postupu ohradila.

Petr Tomíček, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme