Marksová neříká pravdu, hájí tajemníka SPD Okamura. Slyšela jsem část o homosexuálech, tvrdí ministryně

Ministryně práce Michaela Marksová Tominová z ČSSD podle Tomia Okamury neříká o údajných rasistických výrocích pravdu. Předseda SPD to uvedl v nedělním pořadu Partie televize Prima. Slova o homosexuálech, Židech a Romech, kteří patří do plynu, měl prý ve sněmovně pronést tajemník klubu SPD Jaroslav Staník.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Marksová Tominová | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Předseda SPD Tomio Okamura hájí tajemníka strany Jaroslava Staníka. Podle něj se rasisticky nevyjadřoval a ministryně práce Michaela Marksová Tominová z ČSSD neříká pravdu.

'Střílet po narození.' Tajemník SPD urážel ve sněmovně gaye, Židy a Romy, tvrdí Marksová a Černoch

Číst článek

„Paní ministryně, jak je jejím zvykem, neříká pravdu. Já mám informace od pana Staníka, že je to sprostá lež a že tam k ničemu takovému nedošlo,“ řekl Okamura v neděli na Primě.

Ministryně Michaela Marksová z ČSSD odpověděla Českému rozhlasu, že slyšela pouze malou část údajných rasistických slov Staníka.

„Já jsem slyšela pouze tu malou část o homosexuálech. Myslím, že já osobně na své uši jsem slyšela v podstatě vyjádřenou nevůli pana Staníka, že příliš homosexuálům pomáhám,“ uvedla pro Radiožurnál ministryně Marksová.

Rasistické výroky Staníka ale údajně slyšel bývalý poslanec za hnutí Úsvít, Marek Černoch, který u incidentu osobně byl.

Barbora Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme