VIDEO: Marta Kubišová o tom, jak jí srpen 68 změnil život

Jak se zpěvačka na vrcholu popularity cítí, když musí místo koncertů lepit pytlíky? Dá se na normalizačních letech nalézt něco dobrého? A lze se vyhnout hořkosti, když umělec ztratí dvacet let kariéry? Zpěvačka Marta Kubišová byla hostem Dvaceti minut Radiožurnálu.

20 minut radiožurnálu Praha (Aktualizováno: 17:29 21. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úterý večer začně od osmi hodin na Václavském náměstí vzpomínkový koncert, na němž zazní ikonická hudba 60. let. Mezi vystupujícími je i Marta Kubišová, která zde zazpívá i svoji slavnou píseň Modlitba pro Martu.

Kubišová působila i před 50 lety, kdy byla na vrcholu své hudební slávy, posléze však upadla v nemilost nastupujícího normalizačního režimu a ten jí zakázal vystupovat. 

Na koncertu dále zazpívá například Aneta Langerová, Jana Kirschner nebo Vojtěch Dyk. Hudebně akci doprovodí kapela Petra Maláska a Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme