Nováková lituje, že si za mluvčího vybrala Milana Řepku. ‚Chtěla jsem mít vedle sebe muže,‘ řekla

Končící ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) považuje za chybu, že si za mluvčího úřadu vybrala Milana Řepku. Řekla to na úterní bilanční tiskové konferenci. Už krátce poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl předminulý týden její odvolání, uvedla, že uznává pochybení v marketingové a PR komunikaci ministerstva. Řepka reagoval, že vyjádření Novákové nerozumí.

Praha (Aktualizováno: 19:44 23. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marta Nováková vidí pochybení v marketingové komunikaci ministerstva | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Já jsem si uvědomila, že to bylo špatné rozhodnutí relativně brzy, ale nechtěla jsem si ho připustit. Situace se vyhrotila, prostě jsme nebyli pro sebe vhodní partneři,“ komentovala Řepkovu práci na ministerstvu Nováková.

Babiš oznámil, že Novákovou nahradí ve funkci Havlíček a Ťoka vystřídá Kremlík

Číst článek

Mluvčí podle ní nastoupil na úřad po výběrovém řízení. „Vybrala jsem si ho proto, že jsem chtěla mít vedle sebe muže,“ řekla Nováková v úterý. Řepka je už několik týdnů v pracovní neschopnosti, stále tedy není odvolán.

„Nerozumím motivům, které k tomu výroku vedly,“ reagoval Řepka na kritiku v televizi Prima. Vyjádření ministryně považuje za její osobní pohled. Dodal, že na nemocenské je kvůli psychickému a fyzickému vyčerpání.

Nováková v únoru čelila silné kritice poté, co důvod pro drahá mobilní data v Česku hledala v přílišném využívání bezdrátových wifi sítí.

Kritika zesílila po nedávném incidentu, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci ministerstva. Ministryně později uvedla, že v záležitosti nevidí svou chybu. Její náměstek Vladimír Bärtl, který vyzval zástupce Tchaj-wanu k opuštění akce, dostal kvůli záležitosti od ministryně vytýkací dopis.

‚Data jsou drahá, protože hledáte wifi.‘ Češi si podle ministryně mohou za ceny tarifů částečně sami

Číst článek

Pečlivě a perně

Nováková dále uvedla, že si myslí, že její odvolání souviselo s tím, jak si premiér představoval činnost ministerstva průmyslu. „V celé řadě věcí asi nenašel uspokojení. Já to opravdu jinak nemohu hodnotit, protože jsem tady skutečně pracovala se svým týmem velmi pečlivě a perně. Výsledky práce samozřejmě nejsou okamžité,“ řekla v úterý.

Ministerstvo průmyslu a obchodu pod jejím vedením pracovalo podle ní na 24 zákonech, které se nyní nacházejí v Parlamentu. Například novelu zákona o podpoře investic považuje pro své působení „za absolutně klíčovou“.

Budoucí ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) bude do funkce jmenován 30. dubna. Až Nováková opustí úřad, chce si podle svých slov odpočinout a věnovat se vnoučatům. Připomněla, že je už čtyři roky v důchodu.

Čtyřiašedesátiletá Nováková byla ministryní od loňského června, kdy začala fungovat koaliční vláda ANO a ČSSD. V předchozí jednobarevné Babišově vládě zastával pozici ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme