Martin Bursík pohrozil odchodem z koalice

Předseda strany zelených Martin Bursík hrozí odchodem z vládní koalice. Poslanecká sněmovna totiž ve středu v závěrečném čtení zamítla vládní novelu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. Ta upravovala podmínky, za kterých mohou občanská sdružení soudně napadnout některá úřední rozhodnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bursík | Foto: Marián Vojtek

bezprecedentní rozhodnutí. Rozhořčilo ho především to, že pro zamítnutí hlasovali také někteří koaliční poslanci- například lidovec Milan Šimonovský nebo pražští poslanci z ODS.

Podle předsedy sněmovního klubu lidovců je třeba situaci řešit na koaliční schůzce, i když si myslí, že šlo spíš než o politický záměr o chybu v komunikaci: "Já myslím, že je tady mnoho věcí, které si musíme v koalici probrat, není to první věc. A neřekl bych, že je to nějaká zásadní otázka, spíše nedostatek komunikace. A včas jsme si neřekli, že zákon je pro někoho tak zásadní, a nemluvili jsme o tom včas."

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme