Exprimátor Charvát skončil ve všech funkcích. Chce pomoci městu a zejména jeho vedení, napsalo ANO

Exprimátor Pardubic Martin Charvát (dříve ANO) se ve čtvrtek vzdal všech svých funkcí ve vedení města. Reagoval tak na obvinění z manipulace s veřejnými zakázkami a vyloučení z hnutí ANO. Na facebookových stránkách to uvedla pardubická buňka. „Chce pomoci svému městu a zejména jeho vedení,“ vzkázal bývalým stranickým kolegům přes svého právního zástupce.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý primátor Pardubic Martin Charvát s poslankyní Alenou Schillerovou (oba ANO)

Martin Charvát skončil podle místních politiků ANO ve všech funkcích. Archivní snímek | Foto: Petr Topič | Zdroj: MAFRA / Profimedia

„Ve čtvrtek zasedl zastupitelský klub hnutí ANO 2011 v Pardubicích, který obdržel prohlášení od právního zástupce Martina Charváta: vzdává se všech svých funkcí, neboť chce pomoci svému městu a zejména jeho vedení,“ napsalo pardubické ANO na facebookové stránky

Politici dále uvedli, že věří v jeho nevinu. Shodli se také na tom, že všichni obvinění by měli ve svých funkcích skončit a i o těchto krocích budou jednat se svými koaličními partnery.

Oblastní předseda hnutí ANO Jiří Rejda exprimátorův postoj ocenil. „Pro nás to je krok, kterého si nesmírně ceníme, protože to je projev lidství. Veškeré další detaily doplníme v pondělí. Protože ta komunikace je nyní složitější,“ uvedl na dotaz serveru iROZHLAS.cz.

Zatím tak není jasné, jakých všech funkcí se Charvát vzdal. V Pardubicích totiž figuruje jako zastupitel, člen Rady města, předseda komise pro pozemky a reklamu nebo zastává pozici místopředsedy akciové společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice. „Teď se dá spekulovat o hromadě věcí, ale dokud to není černé na bílém, tak to jsou jenom napsané fráze,“ řekl Rejda.

Podle informací ČTK policie kromě Charváta obvinila předsedu Krajské hospodářské komory Jozefa Koprivňanského, bývalou náměstkyni primátora a členku dozorčí rady Rozvojového fondu Pardubice Helenu Dvořáčkovou (SPD), současného šéfa Rozvojového fondu Pardubice a zastupitele první městské části Michala Drenka (ANO), místopředsedu představenstva Služeb města Pardubic Aleše Kopeckého nebo předsedu představenstva fondu Pavla Nevečeřala. Charváta a Drenka ve středu předsednictvo ANO z hnutí vyloučilo.

Okresní soud v Pardubicích ve čtvrtek poslal do vazby právě Charváta, Dvořáčkovou a Koprivňanského.

Letní stadion a parkovací dům

Média zmiňovala v souvislosti s obviněním Charváta a Dvořáčkové zakázky na rekonstrukci letního stadionu a výstavbu parkovacího domu v jeho sousedství. Obě zakázky získala společnost Porr, podle Charvátova advokáta Pavla Jelínka ale mezi obviněnými právnickými osobami nefiguruje, alespoň zatím.

Exprimátor Pardubic Charvát je ve vazbě. Měl manipulovat s veřejnými zakázkami města

Číst článek

Jelínek ve čtvrtek uvedl, že obvinění Charváta se týká pouze zakázky na výstavbu parkovacího domu. Tu chtěl údajně ovlivnit ve prospěch druhého účastníka soutěže v pořadí. Vítězná firma Porr nabídla nejkratší termín výstavby a Charvát s dalšími nechal zpracovat znalecký posudek, zda je to reálné. „Znalec řekl, že v této lhůtě se to nechá technicky stihnout, takže pan Charvát řekl, že máme vítěze,“ uvedl advokát. Podle něj nikdo další firmu v pořadí nezvýhodňoval. Znalecký posudek stál 240 tisíc korun, což policie vyčíslila jako škodu.

Mezi obviněnými jsou také bývalý vedoucí odboru majetku a investic magistrátu Jaroslav Hruška, jeho nástupce ve funkci Petr Škoda, který již v úřadu nepracuje, a referent odboru majetku a investic pardubického magistrátu Petr Hušek. Další obvinění jsou zástupci stavebních firem.

Z právnických osob byly obviněny společnosti SBF Pardubice a KTS Integra Pardubice, obě s majetkovou účastí Frydrychových. Celkovou škodu policie vyčíslila na desítky milionů korun.

vtk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme