Pokus o smír nevyšel. Exministr Kremlík se s Janouškem znovu potká v srpnu nebo září

Advokátní komora se v pondělí pokoušela „smířit“ advokáta Martina Janouška s bývalým ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem. Zatím neúspěšně, jednání bylo odloženo. Na komoru se obrátil Janoušek, a to kvůli tomu, že Kremlík letos v únoru po odchodu z ministerstva dopravy advokáta obvinil, že mu nabídl úplatek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nechci nic komentovat,“ uvedl Kremlík. Vyjadřovat se nechtěl ani advokát Janoušek, který už dříve pro server iROZHLAS.cz uvedl, že „jeho cílem je vysvětlení této absurdní situace a veřejná omluva ze strany Kremlíka a očištění jeho jména“.

Kremlíkovu kauzu řeší advokátní komora. Právník Janoušek nařčený z korupce chce veřejnou omluvu

Číst článek

Podle informací Radiožurnálu jednání trvalo zhruba hodinu a Kremlík se během něj hájil tím, že jméno Janoušek do médií nikdy neřekl. Nakonec požádal o odročení. Další jednání by se tak mělo konat v srpnu nebo září.

Na komoru se obrátil Janoušek letos v březnu. Jelikož jde o spor mezi advokáty, musí jej řešit nejprve mimosoudně přes advokátní komoru. Pokud se nedohodnou, tak komora smírčí řízení označí za bezvýsledné a advokát Janoušek by pak mohl na Kremlíka podat žalobu.

Mluvčí České advokátní komory (ČAK) Iva Chaloupková se k průběhu nechtěla vyjadřovat.

Spor Kremlíka s Janouškem sleduje advokátní komora. Pokud se na ni obrátí, zahájí smírčí řízení

Číst článek

Kremlík skončil ve funkci ministra dopravy koncem ledna. Krátce potom přišly Seznam Zprávy se zjištěním, že mu kvůli zakázce na auditora mýtného systému nabídl právník Martin Janoušek úplatek 1,5 milionu korun.

Kremlík měl údajnou korupční nabídku dostat před Vánocemi, ohlásil to ale až po třech týdnech. V polovině ledna se rozhodl podle svých slov informovat šéfa Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Korupci musí veřejní funkcionáři stejně jako všichni ostatní ohlašovat ze zákona.

Janoušek vše už dříve označil za lživé obvinění. Kremlíkovu kauzu nyní prověřují také detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu, kteří zahájili úkony trestního řízení pro zločin podplácení.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme