Při nehodě usmrtil chodce, ale verdiktu se nedočká. Případ náměstka ústeckého hejtmana je promlčený

Případ dopravní nehody náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky (ČSSD) je promlčený. Ústecký krajský soud nehodu s úmrtím chodce několikrát vrátil mosteckému okresnímu soudu, tomu také nyní klade za vinu promlčení kauzy. Informoval o tom server iDnes.cz.

Ústí nad Labem Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Případ dopravní nehody náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky (ČSSD) je promlčený

Případ dopravní nehody náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky (ČSSD) je promlčený | Foto: Karel Pešek | Zdroj: MAFRA/Profimedia

Nehoda se stala v únoru 2013 a zemřel při ní chodec, který byl opilý. Hlavní líčení v Mostě začalo v polovině roku 2014. Mostecký soud Kliku pětkrát zprostil obžaloby s tím, že skutek není trestným činem. U soudu opakovaně zaznělo, že nehodu plně zavinil chodec, jenž za tmy v tmavém oblečení přecházel čtyřproudou silnici.

Rozsudek: Novináři zdravotní sestru Marešovou mediálně stíhali, mají na svědomí její zničený život

Číst článek

Státní zástupce se pokaždé ihned odvolal a krajský soud čtyřikrát vrátil případ do Mostu s tím, že okresní soud vyhodnotil důkazy nesprávně, jednou nařídil změnu soudce.

Svévolný postup

V nynějším rozhodnutí krajského soudu citovaného serverem stojí, že svévolným postupem okresního soudu, kdy tento opakovaně nerespektoval závazné pokyny krajského soudu, nerozebíral důkazy dle jejich vypovídací hodnoty a nevzal na vědomí úvahy krajského soudu, uplynula promlčecí doba a ze strany okresního soudu tak bylo celé trestní řízení zmařeno.

Proti rozhodnutí je možné podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Podat ho může nejvyšší státní zástupce či Klika prostřednictvím své obhájkyně. Klika k promlčení podle iDnes.cz uvedl, že je rád, že to skončilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme