Stropnický se do Izraele přesune na přelomu října a listopadu, do té doby se vzdá mandátu poslance

Postu velvyslance v Izraeli by se Martin Stropnický (ANO) mohl ujmout na přelomu října a listopadu, jak potvrdil serveru iROZHLAS.cz. Do té doby se poslanec a exministr obrany a zahraničí vzdá křesla ve sněmovně. V dolní komoře by ho měl nahradit projektový manažer Petr Venhoda, který v nadcházejících komunálních volbách usiluje za hnutí ANO o funkci starosty Prahy 3.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Stropnický (ANO) se přesune na post velvyslance v Izraeli | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Udělení takzvaného agrémentu je jistě zpráva pozitivní. Teď už by mému výjezdu nic nemělo stát v cestě. Na novou práci se těším,“ popsal Stropnický redakci v sms. O udělení souhlasu hostitelské země informovalo ministerstvo zahraničí zkraje týdne.

Exministr Stropnický se stane velvyslancem v Izraeli. Získal souhlas hostitelské země

Číst článek

Stropnický má nyní podle resortu absolvovat přípravu na výjezd. „Nástup odhaduji na přelom října a listopadu,“ pokračoval.

Do té doby se musí vzdát i svého křesla ve sněmovně, v dolní komoře parlamentu chce ale ještě během září působit.

„Poslaneckého mandátu se vzdát musím, a to buď písemně, nebo ústním oznámením přímo ve sněmovně při jejím zasedání,“ vysvětlil.

Martin Stropnický je zkušeným diplomatem. Byl velvyslancem v Portugalsku, Itálii a Vatikánu. Mluví francouzsky, anglicky, portugalsky, italsky, rusky a německy.

'Finty, obstrukce a křivárny neumím.' Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve sněmovně

Číst článek

Manažer z Prahy 3

Ve sněmovně by měl exministra nahradit projektový manažer Petr Venhoda, který je nyní prvním náhradníkem na pražské kandidátní listině hnutí ANO. „Já jsem ale samozřejmě připravený ten mandát zvážit,“ řekl serveru iROZHLAS.cz.

Venhoda stojí v čele oblastní organizace ANO na Praze 3, kde rovněž vede kandidátku pro nadcházející komunální volby. Současně působí v dozorčí radě městského podniku Pražská plynárenská Distribuce.

Pokud usedne v Poslanecké sněmovně, postu se podle svých slov vzdá. „Nejsem sběratel funkcí a pracovních pozic. Už nyní pracuji až 16 hodin a den jich má 24. Moje priorita je práce přímo pro občany,“ doplnil.

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme