Na Masarykově univerzitě skončil pedagog kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. Pedagog ve vyjádření pro úterní Deník N „intimní sblížení“ s mladou ženou nepopřel, tvrdí ale, že k němu došlo za oboustranného souhlasu. Rektor univerzity Martin Bareš v obecném stanovisku uvedl, že škola nebude případy obtěžování tolerovat.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykova univerzita

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve středu se uskuteční první workshop pro zaměstnance, který jim pomůže podobným situacím předcházet, případně je řešit. „Na Masarykově univerzitě nejsou a nebudou tolerovány jakékoliv formy sexuálního či genderově podmíněného obtěžování, nátlaku či násilí. Od všech je očekáváno, že se k sobě budou chovat s ohleduplností a úctou a že budou vzájemně respektovat svá práva,“ uvedl Bareš.

Kriminalisté stíhají psychiatra Jana Cimického kvůli znásilnění a vydírání. Podezírají ho z 29 skutků

Číst článek

Incident, kvůli kterému skončil pedagog, se odehrál loni, studentka ale zpočátku nechtěla zkušenost ventilovat. Rozhodla se promluvit až poté, co se doslechla, že vyučující údajně dělá návrhy i dalším studentkám. „Nechci, aby se to opakovalo,“ citoval Deník N studentku. Děkan fakulty Stanislav Balík studentku vyslyšel a s pedagogem rychle rozvázal pracovní poměr.

Politolog odmítá nálepku násilníka. „Jsem si vědom, že souhlas a jeho sdělení je kontinuální proces, a mám dostatečnou mentální a emoční kapacitu k rozlišování. V dané věci jsem usoudil na jednoznačnou konsenzuálnost kontaktu a nyní necítím potřebu o tom veřejně sdělovat podrobnosti,“ sdělil Deníku N.

Univerzita má na svém webu sekci věnovanou případům sexuálního obtěžování, včetně podrobné metodiky, jak se mají různé situace řešit. Ve středu začne série workshopů, jejichž cílem je podat zaměstnancům a zaměstnankyním informace a zprostředkovat jim nástroje, které tvoří preventivní složku řešení sexuálního obtěžování, šikany a násilí na akademické půdě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme