Na pražském Masarykově nádraží proti sobě jely dva vlaky. Strojvedoucí stihli zastavit a srážce zabránit

Na pražském Masarykově nádraží proti sobě jely ve čtvrtek ráno dva vlaky. Souprava z Mladé Boleslavi mířící na nádraží projela návěstidlo zakazující jízdu. To už ze stanice vyjížděl vlak do Milovic. Strojvedoucí stihli sami včas zastavit, ke srážce nedošlo, nikomu se nic nestalo. Informoval o tom server zdopravy.cz a vše potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na Masarykově nádraží je omezen, vyplývá z webu Českých drah.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podobná událost se stala na Masarykově nádraží 10. května, vlaky tehdy zastavily čtyři metry od sebe. Ilustrační foto | Foto: Michaela Vydrová

„Dnes ráno v 8.24 došlo v Praze na Masarykově nádraží k nedovolené jízdě osobního vlaku, který jel z Mladé Boleslavi,“ popsal čtvrteční událost Drápal. 

„Podle dosavadních informací, které máme, došlo k projetí o 14 metrů toho návěstidla, nicméně už do protivky se rozjížděl vlak, který jel směrem do Milovic. Oba strojvedoucí stihli sami zastavit,“ dodal.

Inspekce podle něj na místo nevyrážela, případem se zabývá Správa železnic.

Obdobná situace nastala na Masarykově nádraží 10. května, tehdy podle Drápala nedovoleně vyjel vlak z Masarykova nádraží na Kralupy nad Vltavou a na nádraží přijížděl vlak z Roudnice nad Labem, vlaky zastavily čtyři metry od sebe.

Kvůli události byl ve čtvrtek ráno provoz vlaků na Masarykově nádraží přerušen, vlaky byly otáčeny na předposledních stanicích, tedy v Bubnech, Vysočanech a Libni. Po 9.30 byl provoz směr Bubny a Libeň obnoven, v 10.20 pak i ve směru na Vysočany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme