Mašita odškodnění nedostane

Obvodní soud pro Prahu 2 opět zamítl kauzu zmocněnce Jazzové sekce Karla Mašity. Nepřiznal mu odškodné ve výši 130 tisíc eur, které požaduje po ministerstvu spravedlnosti. Mašita požaduje od státu v přepočtu 4 milióny korun za protizákonná jednání státní správy a policie za komunistického režimu. Dnes opět odešel od soudu s nepořízenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Soud nedoporučil vyplacení odškodného za to, že tehdejší režim Mašitovi znemožnil angažmá v Norsku a že byl tři roky pod policejním dohledem. "To je prostě nevůle současné justice zabývat se bezprávím komunistického bezpráví, takže je to vlastně pokračování komunistického bezpráví." Karel Mašita se proto proti rosudku odvolá.

Soudkyně mimo mikrofon říká, že bývalý zmocněnec Jazzové sekce musí prokázat, že mu vznikla škoda i přesto, že jde o více než 30 let starou kauzu. Loni v srpnu soud rozhodl, že Mašita má nárok na 100 tisíc korun jako odškodné za tříměsíční vazbu z roku 1968. O rok dříve dostal od Ministerstva spravedlnosti necelých 45 tisíc na základě zákona o soudních rehabilitacích.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme