Obsah masa u konzerv z Polska byl o deset procent nižší, zjistila inspekce. Z pultů musí zboží pryč

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nepravdivé údaje o obsahu masa u masných konzerv z Polska. Produkt BEST Premium Lunch, v balení 110 gramů, musí prodávající společnost Kaufland stáhnout ze všech svých poboček. V tiskové zprávě to v pátek uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Společnost Kaufland podle své mluvčí Renaty Maierl tento produkt z prodejen odstranila už 9. února.

Praha/Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inspekce zjistila klamání u obsahu masa u konzerv z Polska | Zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Výrobce na obalu mimo jiné uvedl, že produkt obsahuje 70 procent vepřového masa a šest procent strojně odděleného kuřecího masa. „Laboratorní rozbor ale v předmětné šarži potraviny potvrdil obsah masa pouze v hodnotě 59,6 procenta. Údaj na obalu potraviny tak byl pro spotřebitele klamavý a zavádějící ohledně skutečného obsahu masa v balení,“ uvedl Kopřiva.

Potravinářská inspekce opět objevila ošizené masové konzervy. Lidl je prodával v letákové akci

Číst článek

Inspektoři prodejci nařídili, aby neprodleně stáhl závadnou šarži ze všech poboček. Zároveň mu nařídili, aby nechal u pěti následujících šarží této potraviny na vlastní náklady udělat v akreditované laboratoři rozbor, který prokáže, že potraviny nebudou klamavě označeny, pokud jde o obsah masa. SZPI s ním rovněž zahájí správní řízení o uložení pokuty.

„Jedná se o pochybení na straně dodavatele a vzniklá situace nás pochopitelně velmi mrzí. Vše detailně prověřujeme a jsme ve spojení s dodavatelem,“ řekla v pátek mluvčí společnosti Maierl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme