Matějů vystoupil z Unie svobody

Sociolog a bývalý poslanec Unie svobody Petr Matějů vystoupil ze strany. Unie se totiž podle něj příliš vzdaluje svým programovým, politickým i etickým principům. Matějů navíc předpokládá, že ho v odchodu ze strany budou následovat i další unionisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Matějů | Foto: US-DEU

Radiožurnálu Petr Matějů řekl, že k tomuto kroku se rozhodl dávno před volbami, ale těsně před nimi nechtěl Unii svobody poškodit nějakým dramatickým krokem. "To rozhodnutí nejvíce souvisí s odklonem Unie svobody od naprosto základních programových principů, na kterých byla postavena. Protože jsem byl fakticky autorem řady z těchto věcí v našem programu původním, tak to je pro mě výzva k tomu, abych tyto věci prosazoval jinam."

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Matějů: S US-DEU končím

Unie svobody ale prostřednictvím své mluvčí Simony Cigánkové uvedla, že Matějů nemohl ze strany vystoupit, protože už od jara nebyl jejím členem. "Pan Matějů do 31. března nezaplatil příspěvky, a tudíž automaticky jeho členství v Unii svobody-DEU skončilo."

Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme