Učitelka v Praze 11 se nakazila koronavirem, školka zůstane do konce týdne zavřená

V Praze 11 bude kvůli koronaviru do konce týdne zavřená mateřská škola Markušova. Nákaza se potvrdila u učitelky ze třídy Pomněnek. Šestnáct dětí a další dva vyučující ze stejné třídy budou do 12. června v karanténě. „Pedagožka neměla žádné příznaky nemoci covid-19 a tento týden ve školce neučila,“ řekla Radiožurnálu ředitelka školky Karla Benediktová. O pozitivním testu se dozvěděla před úterním polednem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti ve školce (Ilustrační snímek)

Kvůli onemocnění covid-19 bude mateřská škola Markušova uzavřena do konce týdne. (Ilustrační foto) | Foto: Tolmacho | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Školka do konce týdne zavřela i další dvě třídy ze stejné budovy a otestuje zbývajících 15 zaměstnanců.

„Na doporučení hygieničky a po projednání se zřizovatelem bude celá budova MŠ Markušova uzavřena od 3. do 5. 6. 2020 z důvodu plošného testování zaměstnanců školy včetně čekání na výsledky testů," uvedla na webu mateřské školky ředitelka Karla Benediktová.

Podle informací na webu školky bude hygienická stanice rodiče dětí docházejících do třídy Pomněnky kontaktovat.

Mateřská škola Markušova v Praze 11 vznikla sloučením dvou mateřských škol Markušova a Dubnova v jeden právní subjekt 1. ledna 2002. Současná kapacita školy je 192 dětí. Školka má osm tříd, přičemž kapacita jednotlivých tříd je maximálně 24 dětí. Mateřskou školu zřizuje městská část Praha 11.

Jana Karasová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme