Matka oběti mačetového útoku se advokátce Samkové omlouvat nemusí

Krajský soud v Liberci dnes zamítl žalobu advokátky Kláry Samkové, která se v souvislosti s takzvaným mačetovým útokem v Novém Boru v roce 2011 domáhala omluvy za údajnou pomluvu od matky nejhůř zraněného muže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U krajského soudu v Liberci pokračovalo projednávání sporu bývalé obhájkyně útočníků z Nového Boru Kláry Samkové (na snímku), která žaluje matku nejhůře zraněné oběti Irenu Maškovou | Zdroj: ČTK

Klára Samková v minulosti obhajovala většinu mužů, obžalovaných z tohoto útoku, a zažalovala matku nejvážněji zraněného muže pro pomluvu.

Jádrem sporu je novinový článek, který vyšel před více než rokem. Matka zraněného muže v něm mimo jiné řekla, že Samková učí Romy lhát a na kauze se chce zviditelnit, aby se mohla vrátit do politiky. Samková se pak několik měsíců na to připravovala na prezidentskou kandidaturu.

Klára Samková tvrdí, že ji tento výrok profesně poškodil a žádala omluvu a taky zaplacení soudních poplatků.

Žalovanou ženu podle vlastních slov rozčililo, že advokátka Samková dělala z obětí útoku - a tedy i z jejího nikdy netrestaného syna - ve svých mediálních výstupech skinheady, nacisty a trestané osoby.Vadilo ji taky, že advokátka při vystoupení matky a přítelkyně obžalovaného Antonína Siny nutila obžalovaného muže říkat nepravdu, přestože se chtěl přiznat.

Soudce neuznal důvody žaloby pro omluvu. Podle něj je prohlášení v novinách vyjádřením názoru, které je v demokratické společnosti přípustné, a žalobu Samkové zamítl.

Advokátka s ním nesouhlasí. „Soud, abych tak řekla, skočil na špek obhajobě," řekla Klára Samkov, která se chce odvolat a také obrátit na Ústavní soud.

Žalovaná žena byla s verdiktem spokojená,ale bála se už ke kauze vyjadřovat. „Trochu obavy, nechci moc mluvit," dodala.

Ivana Bernáthová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme