Matka opustila v Jihoafrické republice své dítě a odcestovala pryč

Smutný konec exotického výletu zažil sedmiletý chlapec z Ostravy. Jeho matka ho bez zajištění nechala v Jihoafrické republice. Do záchrany malého dítěte se vložilo české velvyslanectví a hocha letadlem dopravilo zpátky do Česka. Sociální pracovnice chlapce umístily do ústavní péče. Jeho matka zmizela neznámo kam. Už řadu dní po ní bezvýsledně pátrají policisté a chtějí požádat o pomoc Interpol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přistávající letadlo | Foto: Jan Rosenauer

Třiačtyřicetiletá žena zřejmě uprchla do Afriky před tuzemskou spravedlností. Česká policie ji podezřívá z mnoha podvodů. Sedmiletého hocha nechala v exotické zemi u cizích lidí, se kterými se seznámila na pláži. Tvrdila, že si potřebuje vyzvednout peníze.

Chlapec pár dnů pobýval u místní a starali se o něj diplomaté z českého velvyslanectví v Pretorii. Mluvčí ministerstva zahraničí Richard Krpač potvrdil, že chlapce dopravili zpátky do Česka. "Nezletilý byl již na náklady ministerstva zahraničí převezen do České republiky a předán příslušným vnitrostátním úřadům," doplnil mluvčí.

Žena žila až do loňských Vánoc v Ostravě - Radvanicích i se svým malým synem, bez otce. Šéfka tamního sociálního odboru místní radnice Irena Kopciuchová potvrzuje, že úřednice tuto matku moc dobře znají. V minulosti musely řešit časté potíže v rodině.

Sedmiletý hoch šťastně přistál na ostravském letišti Mošnov, kde už ho čekala sociální pracovnice. Chlapce odvezla do ústavu. Prý nebyl nijak smutný. "Chlapec to do té chvíle bral zřejmě jako nějaký výlet nebo dobrodružství. Byl vyrovnaný, byl v pohodě," doplnila sociální pracovnice.

Jak upřesňuje severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková, matku dítěte se doposud nepodařilo najít. "Policisté zatím provedli šetření v trvalém bydlišti podezřelé. Její pobyt však není znám a v místě svého trvalého pobytu se nezdržuje už od prosince loňského roku," upřesnila policejní mluvčí. Podle poznatků severomoravských policistů žena pobývá v Anglii nebo Belgii. Chtějí proto požádat o spolupráci Interpol. Za opuštění dítěte jí hrozí až tři roky vězení.

Andrea Brtníková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme