Matka v Plzni týrala dceru, pěstounka jí batole i přes soudní zákaz několikrát přenechala

Plzenští kriminalisté obvinili jednadvacetiletou ženu z týrání svěřené osoby. Až osmileté vězení hrozí také pěstounce, která holčičku matce několikrát přenechala. Ani ne roční holčička bude mít nejspíše celoživotní následky.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Na možné týrání upozornil ošetřující lékař batolete. Dítě poté putovalo do příbuzenské pěstounské péče k jednapadesátileté ženě, nejspíše babičce z otcovy strany.

Tato žena ale i přes soudní zákaz dítě několikrát nechala jeho matce, která mu opět ublížila, řekla ve středu policejní mluvčí Hana Rubášová. Starší ženu policie obvinila z opuštění dítěte nebo svěřené osoby. Oběma obviněným ženám hrozí až osmileté vězení.

Modřiny, deprese, stavy úzkosti. Jak poznat týrané dítě? Většina případů se nikdy neodhalí

Číst článek

„Mladá matka své nezletilé dítě nejméně v jednom případě udeřila o tvrdou podložku, kdy v důsledku toho došlo ke zraněním, které si vyžádalo hospitalizaci dívenky a její několikadenní léčbu," popsala Rubášová. Dítě pak bylo předáno do pěstounské péče rodinnému příslušníkovi.

„Pěstounka holčičku několikrát přenechala matce, ač jí to bylo soudem zakázáno," řekla mluvčí.

Matka podle ní děvčátku opět ubližovala a intenzivně s ním třásla. Způsobila mu taková zranění, že bylo v bezprostředním ohrožení života. Díky pomoci a péči lékařů děvče žije, ale bude mít následky na celý život.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme