Matka si za vraždu novorozence v Přerově odsedí 16 let, potvrdil vrchní soud

Za vraždu novorozence na přerovské ubytovně před třemi lety si devětadvacetiletá žena definitivně odpyká 16 let ve vězení. Rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se obžalovaná odvolala, potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle rozsudku své šestitýdenní dítě úmyslně udusila. Žena to po celou dobu popírala.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní soud a Vrchní státní zastupitelství v Praze | Foto: Marián Vojtek

Tragédie se odehrála v říjnu 2014 na přerovské ubytovně. Podle rozsudku chlapci zakryla dýchací cesty v úmyslu jej usmrtit. Nezaměstnaná čtyřnásobná matka, jejíž zbývající jedno dítě žije u otce, však tvrdí, že chlapec zemřel ve chvíli, kdy usnula při kojení. Zanedbala tak prý jeho péči.

Řecký soud odročil jednání se dvěma Čechy na polovinu května. Nedostavil se svědek

Číst článek

Znalci však možnost náhodného udušení dítěte prakticky vyloučili s tím, že se s tím za svou dlouholetou praxi nesetkali. Podle nich by ženě při usnutí ochablo svalstvo, kojené dítě by jí vypadlo z náruče a pláčem spící matku probudilo. Mrtvé dítě z přerovské ubytovny navíc nemělo na těle otlaky, které jsou při zalehnutí typické, uvedli.

Krajský soud obžalovanou původně osvobodil, za vraždu jí potrestal až po vrácení případu odvolacím soudem, což jí hrozila přísnější sazba a to 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Žena podle odborníků jedná s chladným kalkulem. Soud jí ve čtvrtek uložil trest souhrnný i za loňské odsouzení za zanedbání povinné výživy.

Ženě už v minulosti zemřely obdobným způsobem další dvě děti, za předchozí smrt dětí však stíhaná nebyla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme