Matka Terezky Čermákové bude zřejmě obžalována

Vyšetřovatel navrhl obžalovat matku Terezky Čermákové z Kladna z úmyslného ublížení na zdraví. Podle shromážděných důkazů měla Čermáková v červnu zalehnout svoji dceru Terezu, když ji předtím podala alkohol. Hrozí ji tři až osm let vězení. Případ ztracené pětileté dívky zaměstnával přes tři týdny v Kladně a blízkém okolí několik set policistů. Sedmadvacetileté Čermákové hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odnětí svobody hrozí Heleně Čermákové za úmyslné ublížení na zdraví. Toho se měla dopustit na konci letošního června, když své ani ne pětileté dceři podala větší množství alkoholu a následně ji zalehla ve spánku. Policistům ovšem další tři týdny tvrdila, že o Terezce neví, a dokonce se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Nyní je Helena Čermáková po psychiatrickém léčení opět doma a čeká na další postup vyšetřování. O jeho vývoji a případně podání soudní žaloby by po dnešku měl rozhodnout státní zástupce. Vyšetřovatel případu Milan Řečínský dnes řekl, že důkazy prokazují souvislost mezi alkoholem v těle dívky a jednáním matky. Advokát Čermákové Ladislav Šustr to však popírá. Podle něj kromě znaleckého posudku z oboru toxikologie neexistuje jiný důkaz, týkající se opilosti dívky. Z posudku pak nelze dovodit žádnou příčinnou souvislost mezi jednáním klientky a alkoholem v těle dítěte.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme