Matka Terezky Čermákové bude zřejmě obžalována

Vyšetřovatel navrhl obžalovat matku Terezky Čermákové z Kladna z úmyslného ublížení na zdraví. Podle shromážděných důkazů měla Čermáková v červnu zalehnout svoji dceru Terezu, když ji předtím podala alkohol. Hrozí ji tři až osm let vězení. Případ ztracené pětileté dívky zaměstnával přes tři týdny v Kladně a blízkém okolí několik set policistů. Sedmadvacetileté Čermákové hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terezka Čermáková | Foto: Policie ČR

Odnětí svobody hrozí Heleně Čermákové za úmyslné ublížení na zdraví. Toho se měla dopustit na konci letošního června, když své ani ne pětileté dceři podala větší množství alkoholu a následně ji zalehla ve spánku. Policistům ovšem další tři týdny tvrdila, že o Terezce neví, a dokonce se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Nyní je Helena Čermáková po psychiatrickém léčení opět doma a čeká na další postup vyšetřování. O jeho vývoji a případně podání soudní žaloby by po dnešku měl rozhodnout státní zástupce. Vyšetřovatel případu Milan Řečínský dnes řekl, že důkazy prokazují souvislost mezi alkoholem v těle dívky a jednáním matky. Advokát Čermákové Ladislav Šustr to však popírá. Podle něj kromě znaleckého posudku z oboru toxikologie neexistuje jiný důkaz, týkající se opilosti dívky. Z posudku pak nelze dovodit žádnou příčinnou souvislost mezi jednáním klientky a alkoholem v těle dítěte.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme