Matka Terezky obviněna z úmyslného ublížení na zdraví

Helena Čermáková z Kladna, která zavinila smrt své pětileté dcery, je obviněna z úmyslného ublížení na zdraví. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci potvrdil vyšetřovatel případu Milan Řečínský s tím, že překvalifikoval obvinění z neúmyslného činu na úmyslný během dopoledního výslechu. Helena Čermáková měla své dceři před smrtí podat alkohol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čermáková se původně po třítýdenním policejním pátrání po malé Terezce přiznala k tomu, že svou dceru v opilosti zalehla a udusila. Pitva ale odhalila alkohol i v těle dítěte. Jak dnes řekl vyšetřovatel Řečínský, podle znaleckého posudku z oboru soudního lékařství smrt nastala nesjpíše udušením, a to vdechnutím zvratků, či při zalehnutí, kdy vlivem alkoholu byly sníženy Terezčiny obranné reflexy. Znalec nevyloučil ani možnou kombinaci obou těchto okolností. Soudní znalec spočítal, že Terezka před smrtí vypila asi litr piva nebo více než decilitr 40procentní lihoviny.

Sedmadvacetiletá Helena Čermáková se k usmrcení dcery Terezy přiznala 11. července. Tehdy však vypověděla, že 20. června po jejím návratu z restaurace si k ní dívka přišla lehnout do postele a ona ji v opilosti zalehla a vahou těla udusila. Tělo pak ukryla v nedalekém lese. Vyšetřovatel matku po jejím přiznání 11. července obvinil z ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti, za což jí hrozil pětiletý trest vězení. Podle nové kvalifikace hrozí Čermákové trest odnětí svobody na tři roky až osm let.

Ladislav Pavlík, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme