Matka zavražděného chlapce skončila ve vazbě

Ústecký soud dnes poslal do vazby matku zavražděného pětiletého Jana Rokose a jejího přítele. Podle kriminalistů matka syna zabila. Poté se těla chtěla zbavit na odlehlém místě na Mostecku. Tam ale mrtvého hocha i oba obviněné zadrželi městští strážníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudcovské kladívko | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Hocha údajně zabila jeho matka Antonie Stašková už 9. prosince, s přítelem pak hledali vhodné místo, kde by se mrtvoly zbavili. Jan Rokos, kterého soud svěřil do péče otce, byl od srpna s matkou Antonií Staškovou a jejím druhem na neznámém místě.

Zbavit se těla se jim už ale nepodařilo. Překazili jim to mostečtí městští strážníci. V pátek 28. prosince večer totiž kontrolovala hlídka městské policie v areálu bývalého kravína v Českých Zlatnících na Mostecku osobní auto. V něm seděli muž a žena. Policisté zjistili, že po vozidle i po osmatřicetileté ženě a také po devětačtyřicetiletém muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

"Městští strážníci potom přivolali státní policii a ve vozidle bylo objeveno mrtvé tělo pětiletého pohřešovaného Jana Rokose z Tábora. Přivolaný soudní lékař na místě konstatoval, že chlapec zemřel násilnou smrtí," přiblížila mluvčí severočeských policistů Jarmila Hrubešová.

Podle otce zavražděného Honzíka to nebylo první dítě, které Antonie Stašková týrala a které pak za nevyjasněných okolností zemřelo. Co může vést matku k tak brutálnímu činu, se ve vysílání Radiožurnálu pokusil vysvětlit psychiatr Jan Cimický.

"Tento případ bude dán osobností toho člověka. Tam, kde dochází k velké psychopatické změně, takový ten hrb na duši, tak je charakterizován asociálním, bezcitným jednáním, kdy člověk bez jakýchkoliv skrupulí je schopen zcela aneticky přistoupit a zabít druhého člověka nebo dokonce blízkého člověka," řekl psycholog.

Matce, která chlapce zavraždila, i jejímu příteli hrozí až výjimečný trest.

Inspekce ministra vnitra se zatím nebude zabývat možným pochybením policie v tomto případu. Podle mluvčí inspekce Martiny Lídlové šetří tento orgán jen trestné činy strážců zákona. Kauzu tak převzala jihočeská krajská policejní správa, která prověřuje postup podřízeného táborského okresního ředitelství. Více se dočtete ZDE.

Ivana Solničková, Vilém Janouš, Tereza Bartůňková, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme