Matku chlapce z plzeňského babyboxu poslal soud do vazby. Za vraždu jí hrozí až výjimečný trest

Soud ve čtvrtek poslal do vazby matku chlapce, kterého našli o víkendu v plzeňském babyboxu. Dítě zemřelo v pondělí. Lékaři u něj zjistili závažná poranění, která nemohla vzniknout při porodu, ale pouze úmyslným cizím zaviněním. Třicetileté ženě hrozí za vraždu až výjimečný trest.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Dítě bylo v babyboxu plzeňské polikliniky nalezeno v kritickém stavu v neděli brzy ráno. Podle předchozích informací mělo na těle podlitiny.

Policisté proto začali prověřovat dění kolem babyboxu a vypátrali matku dítěte, kterou po smrti chlapce obvinili z vraždy. Soud nyní ženu poslal do vazby.

Žena podle vyšetřovatelů své těhotenství tajila, dítě porodila doma v koupelně. „Bezprostředně po porodu se za použití hrubého násilí chlapečka snažila usmrtit, kdy ji však v koupelně vyrušila její matka, která o těhotenství své dcery do té doby neměla tušení," uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová.

Dcera pak matku požádala, aby dítě do babyboxu odvezla. Do plzeňského babyboxu byli v neděli během tří hodin vloženi dva chlapci. Druhé dítě je v pořádku. První novorozenec byl zabalený v županu, druhý do zbytků šedého svetru, jinak nahý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme