Obvinění ze sexuálního napadení či šikany. Šéf kabinetu ministra Bartoše odešel na neplacenou dovolenou

Ředitel kabinetu ministra pro místní rozvoj Matouš Vanča odešel na neplacenou dovolenou po obvinění z šikany na pracovišti a sexuálního napadení zaměstnankyně úřadu. Uvedl to ve čtvrtek server HN.cz na základě vyjádření advokátky zaměstnankyně a představitelů ministerstva. Vanča, který kandidoval jako nestraník za Piráty do Sněmovny, pochybení popírá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš serveru řekl, že věc po obdržení formálního podnětu nařídil bezodkladně předat policii k prošetření.

„Docházelo k bossingu, kterého se na mé klientce dopustilo pět zaměstnanců, kdy na ni křičeli, ať se vrátí do blázince a odejde z místa,“ řekla serveru HN.cz advokátka pracovnice ministerstva Lucie Hrdá.

Pirátského exposlance Koláříka vyšetřuje policie kvůli násilí. Odehrálo se mezi ním, milenkou a manželkou

Číst článek

Problémy vyvrcholily podle ní, když zmíněná pracovnice navázala vztah se svým šéfem Vančou. „To vyvrcholilo sexuálním násilím. Pak ji údajně přesvědčoval, že se nic nestalo,“ dodala Hrdá.

Neplacená dovolená

Vanča již dříve nastoupil na neplacenou dovolenou a nyní už podle serveru není uveden na stránkách ministerstva jako ředitel kabinetu. „Ačkoli jsem nijak nepochybil, dal jsem svou funkci k dispozici, abych nezatěžoval činnost ministerstva,“ řekl Vanča novinářům. 

„Vzhledem k tomu, že okolnosti bude pravděpodobně šetřit policie, se nyní nemohu vyjadřovat k žádným detailům, ačkoli bych rád předložil úplné a jednoznačné vysvětlení,“ doplnil.

Hrdá se snaží dohodnout s ministerstvem na více než půlmilionovém odstupném pro svou klientku za šikanu na pracovišti. „Jde o odstupné z důvodu způsobené újmy za to, jak se k ní chovali,“ uvedla Hrdá.

„Údajný nátlak na ukončení pracovního poměru dané zaměstnankyně prověřujeme,“ řekla serveru mluvčí ministerstva Veronika Hešíková.

V červenci skončil na ministerstvu vnitra pirátský náměstek ministra Lukáš Kolářík kvůli potyčce po jedné z akcí ministerstva. Podle médií to byla potyčka mezi Koláříkem, jeho manželkou a jeho asistentkou, se kterou měl milostný poměr. Kauzu prověřuje policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme