U maturity z matematiky propadla téměř čtvrtina studentů, v testu z češtiny neuspěl každý desátý

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procenta maturantů, tedy o 0,7 procenta míň než loni. Pokračuje tak postupný úbytek středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé zvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procenta méně než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 17:16 21. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Údaje vyplývají z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů, kterou sestavil organizátor maturit Cermat.

Maturanti nezvládají matematiku. Do škol přišly výsledky testů a slohových prací

Číst článek

Výslednou známku čtyři dostalo z matematiky 24,5 procenta lidí. Téměř polovina jich tak buď neuspěla, nebo uspěla jen s druhým nejhorším hodnocením, tedy dostatečně.

„Na co si nejvíce stěžují učitelé na středních školách je, že žáci nemají základy matematiky dostatečně upevněné, aby mohli rozvíjet práce v matematice v rámci studijního programu střední školy,“ řekl pro Radiožurnál ředitel Cermatu Jiří Zíka.

Maturita z matematiky by měla být povinná na gymnáziích a lyceích od roku 2021. Na většině ostatních maturitních oborů se má stát povinnou součástí maturity o rok později.

V současnosti musí maturanti skládat zkoušku z češtiny a druhý předmět si vybírají mezi matematikou a cizím jazykem.

Podíl maturantů, kteří dají přednost matematice, v posledních letech stále klesá. Letos si ji zvolilo 23,4 procenta maturantů.

K maturitním zkouškám bylo letos přihlášeno 69 318 středoškoláků, což je zhruba o 500 méně než loni. Maturitní testy se letos psaly od 2. do 9. května. Sloh z češtiny byl už 11. dubna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme