OBRAZEM: V českých školách začaly maturity. Plně se také obnovila prezenční výuka

Na středních školách v pondělí začaly státní maturity. Zároveň se do nich vrátili žáci k prezenční výuce teorie, kterou se s výjimkou jednoho týdne v prosinci učili kvůli epidemii covidu-19 od října na dálku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plně prezenční výuka od pondělí funguje opět i ve všech základních školách, tedy i na druhém stupni v sedmi krajích, kde se třídy dosud střídaly po týdnu ve škole a doma.

Teoretickou výuku mohou obnovit rovněž vysoké školy, kde ale již většinou začíná zkouškové období. Povinné budou dál roušky a testování na koronavirus.

Maturanti začali ráno testem z matematiky, ke kterému se jich přihlásilo kolem 13 tisíc. Kolem 55 tisíc absolvovalo odpoledne test z angličtiny. V úterý budou mít všichni test z češtiny a ve středu se budou konat testy pro studenty, kteří si zvolili jiný cizí jazyk než angličtinu, nebo půjdou k dobrovolné těžší zkoušce z matematiky.

Testů se letos nebude účastnit například asi 90 procent maturantů ze zdravotnických škol, kde mohli požádat o výjimku kvůli pomoci s covidem-19 v nemocnicích.

René Volfík, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme