Ministr Plaga chce odložit povinnou maturitu z matematiky, než se změní výuka. Studenti to vítají

Zástupci studentů středních škol vítají plán odložit povinnou maturitu z matematiky. To navrhuje ministr školství Robert Plaga z hnutí ANO, který se s nimi sešel. Podle Plagy i středoškolské unie by se nejdřív měla výuka změnit tak, aby matematiku studenti skutečně chápali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povinná maturita z matematiky měla platit pro gymnazisty a studenty lyceí od roku 2021 (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

„Shodli jsme se na tom, že studenti mají zájem o kvalitní výuku matematiky. Není to, že by nechtěli matematiku,“ řekl ministr Plaga po jednání s Českou středoškolskou unií, které sledoval Radiožurnál. „Chtějí, aby byla vyučována zábavnou formou a aby byla užitečná ve skutečném životě. Na tom se shodujeme,“ dodal.

Povinná maturita z matematiky od roku 2021 a pro všechny školy najednou, plánuje ministr školství

Číst článek

Podle Plagy by se v dohledné době měly upravit rámcové vzdělávací programy tak, aby byla matematika lépe zaměřená na praxi. A právě to požadují zástupci středoškoláků a chtějí, aby byla zkouška i dál volitelná.

Povinná maturita z matematiky měla podle dosavadních plánů platit pro gymnazisty a studenty lyceí od roku 2021. Pro ostatní střední školy, kromě těch zdravotních a taky sociálně a umělecky zaměřených, pak o rok později.

Podle středoškoláků povinná maturita z matematiky může ještě zhoršit už tak špatný vztah žáků k předmětu, napsala ČTK. Středoškoláci poukazují také na to, že na středních odborných školách vede maturita z matematiky ke snižování hodin odborných předmětů, že povinná zkouška povede k větší neúspěšnosti u maturit a že ne každý bude v budoucnu matematiku potřebovat. 

Posunutí termínu kritizuje Asociace ředitelů gymnázií nebo Svaz průmyslu a dopravy. Matematika je podle nich klíčová pro technologický vývoj.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme