Mediální komise parlamentu si pozvala zástupce sporu o ČT

V Poslanecké sněmovně se kvůli krizi v České televizi sejdou ke společnému zasedání mediální komise dolní komory a její kulturní výbor. Jednání by se měli zúčastnit i zástupci klíčových stran sporu ve veřejnoprávní televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozváni byli reprezentanti Rady České televize, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, nového vedení České televize i iniciativy Česká televize - věc veřejná.

Dnešní zasedání mediální komise a výboru má mimo jiné připravit podklady pro zítřejší schůzi sněmovny, která bude věnována právě situaci v České televizi. Očekává se, že poslanci čtyřkoaličních stran budou chtít prosadit doporučení sněmovně o odvolání Rady České televize, případně i rezignaci Hodače. Předsedové ODS a ČSSD Václav Klaus a Miloš Zeman ale soudí, že odejít by měl nejen ředitel, ale i část vzbouřených redaktorů. Velkou většinu hlasů mají v komisi, tak jako ve sněmovně, ODS a ČSSD.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme