Mediální komise parlamentu si pozvala zástupce sporu o ČT

V Poslanecké sněmovně se kvůli krizi v České televizi sejdou ke společnému zasedání mediální komise dolní komory a její kulturní výbor. Jednání by se měli zúčastnit i zástupci klíčových stran sporu ve veřejnoprávní televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozváni byli reprezentanti Rady České televize, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, nového vedení České televize i iniciativy Česká televize - věc veřejná.

Dnešní zasedání mediální komise a výboru má mimo jiné připravit podklady pro zítřejší schůzi sněmovny, která bude věnována právě situaci v České televizi. Očekává se, že poslanci čtyřkoaličních stran budou chtít prosadit doporučení sněmovně o odvolání Rady České televize, případně i rezignaci Hodače. Předsedové ODS a ČSSD Václav Klaus a Miloš Zeman ale soudí, že odejít by měl nejen ředitel, ale i část vzbouřených redaktorů. Velkou většinu hlasů mají v komisi, tak jako ve sněmovně, ODS a ČSSD.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme