Mediální odbory napadly jmenování Hrehy do čela ČTK

Odbory veřejnoprávních médií protestují proti zvolení nového generálního ředitele České tiskové kanceláře Radima Hrehy. Vadí jim jeho minulost údajně neúspěšného manažera veřejnoprávních médii. Rada ČTK odboráře vyslechla, ale zatím k definitivnímu verdiktu nedospěla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radim Hreha | Zdroj: ČTK

"Dohodli jsme se, že všichni budou mít čas do příštího jednání. Na něm se pak rozhodne," řekla Radiožurnálu po jednání předsedkyně Rady ČTK Pavla Valčáková.

Radní by se měli znovu sejít příští čtvrtek. Nyní vyslechli odboráře. Volba "nekompetentního manažera nás doslova šokovala", píše se v jejich otevřeném dopisu.

"Jeho působení v předchozích funkcích, ať v mediální sféře nebo ve funkcích veřejné správy, bylo provázeno tolika pochybnými rozhodnutími a kroky, že jsme dospěli k názoru, že minimálně je potřeba zvážit, jestli je on tou správnou integrující osobností, která by měla vést fungující agenturu," shrnul předseda odborového sdružení Media Jiří Hubička.

Radim Hreha už dříve kritiku odmítl s tím, že vnímá situaci jen jako nástroj sloužící pouze k vlastnímu zviditelnění odborové organizace.

Šestapadesátiletý Hreha působí v médiích od konce 90. let, nejprve byl mediálním analytikem ve společnosti CEPRA, která pracovala mimo jiné pro televizi Nova (1998-2001), poté šest let vedl společnost Česká média; začátkem roku 2006 byl šéfem sekretariátu generálního ředitele České televize; od prosince 2006 do prosince 2007 byl generálním ředitelem Slovenské televize.

Martin Drtina, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme