Mediální poplatky se nezvýší

Televizní a rozhlasové poplatky se nezvýší. Poslanci dnes zamítli oba návrhy na jejich změnu. Senátní variantu, která potvrzovala zvýšení plateb za veřejnoprávní služby u televize na 100 korun měsíčně a u rozhlasu na 45 korun a přitom neukládala plošné placení koncesionářských poplatků, jak navrhovala sněmovna, chtěli podpořit především lidovci a původně i někteří sociální demokraté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněmovna o mediálních poplatcích | Foto: Stanislav Peška

Ministr kultury Pavel Dostál z ČSSD ale vysvětlil, proč osobně senátní verzi zákona nepodpoří. Vadí mu záměr zamezit sčítání reklamy v televizi. Podle Dostála to může způsobit naprosté přeprogramování ČT2. "Jestliže produkuje umělecké filmy a hlavně dokumentární tvorbu, jistě chápete, že rekalma na tento kanál se nepohrne. Tím pádem bdue zřejmě ČT2 hledat jiná témata a jiné žánry. A my bychom se časem mohli dožít toho, že zde ve sněmovně zazní hlas, že ČT2 neplní svou veřejnoprávní funkci, že v důsledku toho někdo navrhuje privatizaci tohoto kanálu."

I kvůli této obavě nakonec sněmovna včetně ČSSD novelu zákona o rozhlasových a televizních poplatcích neschválila. Za Českou televizi tedy budeme i nadále platit 75 korun měsíčně a za Český rozhlas 37 korun.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme