Mediální žumpa, kritizoval Okamura novináře Reflexu. Naši voliči tento časopis stejně nečtou

Mediální žumpě jménem Reflex došly argumenty, proto se snížila k osobním urážkám. Ve vysílání Českého rozhlasu Plus to řekl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Pražský vrchní soud minulý týden potvrdil, že časopis může nazývat Okamuru v případě oprávněné kritiky Pitomiem. Šéfredaktor týdeníku Marek Stoniš nechtěl na Okamurovy výroky reagovat. Napsal jen, že Reflex ho považuje za populistu a politického taškáře.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomio Okamura, předsdea hnutí Svoboda a přímá demokracie

Tomio Okamura, předsdea hnutí Svoboda a přímá demokracie | Foto: Martin Svozílek

„Když někomu dojdou argumenty, tak se musí snížit k nějakým osobním urážkám,“ řekl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura s tím, že je to jako na základní škole.

„Ta mediální žumpa jménem Reflex právě proto, že jí došly argumenty proti přímé demokracii, se na tu úroveň snížila,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomio Okamura a jeho vize přímé demokracie. O čem všem by občané mohli v referendu rozhodovat? Jak hodnotí současnou vládu a ekonomickou situaci? Moderuje Jan Bumba.

Rozsudek pražského soudu Okamura ještě neviděl. Neřekl ani, zda chce podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Voličů Svobody a přímé demokracie se ale podle něj spor nedotkne. „Co se týče našich voličů, tak těch se to vůbec nedotýká, protože časopis Reflex a podobné zásadně nečtou, protože ví, že tyto časopisy nemá smysl číst,“ uvedl Okamura.

Předseda hnutí pak ve vysílání použil příměr spolu s vulgarismem. „Pane redaktore, kdybych vám tady místo věcné argumentace řekl, že jste pitomec, líbilo by se vám to?“ ptal se Okamura a ihned dodal, že by si tohle nikdy nedovolil.

Šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš nechtěl na výroky Tomia Okamury reagovat. „Reflex se panem Okamurou už dlouho nezabýval. Přesto, že jej kontinuálně považujeme za krystalicky čistého populistu a politického taškáře, nehodláme reagovat na každý jeho nový veřejný blábol, i když se dotýká dobrého jména a značky týdeníku Reflex. Škoda slov,“ napsal Zpravodajskému webu Českého rozhlasu.

Týdeník Reflex vydal v srpnu 2013 karikaturu politika Tomio Okamury, na kterém byl zobrazen jako klaun jménem Pitomio. Okamura Reflex zažaloval a po odvolání rozhodl Vrchní soud v Praze, že poslanci se nesmí bezdůvodně komolit jméno, v případě oprávněné kritiky je však možné použít i přízvisko Pitomio.

Tomio Okamura není jediným politikem, který v poslední době ostře kritizoval novináře. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš minulý týden označil novináře pořadu Reportéři ČT za zkorumpovanou pakáž, která točí na objednávku. Ptali se ho totiž na údajné nesrovnalosti v příjmech.

Babiš si chce stěžovat u Rady České televize a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Novináři jeho tvrzení odmítají. Doložte svá obvinění, nebo se omluvte, zaznělo z České televize.

Anna Jadrná, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme