Median: Podpora ANO je přes 30 procent. Posílila ODS, KSČM a Piráti klesli

Sněmovní volby by v dubnu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO, které se po mírném oslabení v únoru a březnu opět dostalo nad 30 procent. Posílila také ODS, KSČM od března naopak ztratila. Poslance by pravděpodobně měli také Piráti, SPD a ČSSD. TOP 09, KDU-ČSL a STAN se pohybovaly kolem pětiprocentní hranice, jejíž překročení zaručuje místa v Poslanecké sněmovně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dubnový volební model agentury Median | Foto: Infogram | Zdroj: Agentura Median

ANO by podle Medianu získalo 30,5 procenta, ODS 14 procent, což je zřetelný vzestup v porovnání s výsledkem v loňských říjnových volbách. Piráti po únorovém nárůstu naopak klesli na 11,5 procenta.

Průzkum STEM: ANO je těsně pod 33 procenty, mimo sněmovnu by zřejmě zůstaly TOP 09 i STAN

Číst článek

Podobně hnutí SPD od voleb spadlo na devět procent. KSČM by získala 8,5 procenta, ČSSD osm procent.

TOP 09 by se v porovnání s březnovým průzkumem vyšplhala na šest procent, KDU-ČSL by zůstala na 5,5 procenta a STAN by získal čtyři procenta hlasů. Z ostatních stran by na tom byli nejlépe Zelení s 1,5 procenta hlasů.

Podle dubnového volebního modelu agentury STEM zveřejněného ve čtvrtek by hnutí ANO získalo podporu 32,9 procenta. Na druhé místo se dostala ODS s 13,7 procenta.

Třetí Piráti posílili mírně na 13,5 procenta. Na čtvrtém místě je hnutí SPD, které ale oslabilo na devět procent. ČSSD by získalo sedm procent a KDU-ČSL 5,4 procenta. Ze současných sněmovních stran zůstaly pod pěti procenty TOP 09 a hnutí STAN.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme