Průzkum: Do zahraničí se na dovolenou chystá necelá pětina Čechů, 43 procent zůstane doma

Většina Čechů letos dovolenou stráví doma, na chatě nebo cestováním po republice. Do zahraničí se chystá jen asi pětina lidí. Ukázal to průzkum agentury Median pro Český rozhlas. Osm procent lidí pak odkládá volno na podzim nebo zimu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doma chce dovolenou strávit 43 procent lidí. Nejčastěji jsou to starší ročníky, upřesňuje ředitel agentury Median Přemysl Čech. Ve vyšší míře lidé ve věku nad 60 let chtějí strávit dovolenou doma, je tomu tak v 63 procentech případů.

Cestovat po republice se chystá necelá třetina lidí, na chatu nebo chalupu pětina. Hotel nebo penzion si zaplatí zhruba 14 procent Čechů. Sezona je letos podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří lepší než loni. „Každým dnem se zájem o cestování zvyšuje. Lidé jsou strašně unavení po tom roce a chtějí si odpočinout. Cítí, že prostě potřebují načerpat energii.

Podle průzkumu Medianu se po letní dovolené nechá otestovat na koronavirus necelá pětina Čechů. Asi patnáct procent lidí počká na povinné testování v práci nebo ve škole.

V průzkumu Medianu odpovídala 21. a 22. června, tedy ještě před oznámením nových cestovatelských pravidel, 1014 respondentů.

Vojtěch Tomášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme