V Medlešicích na Chrudimsku vykolejil vlak, nikdo nebyl zraněn. U České Lípy vytekl olej z lokomotivy

Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak, uvedly České dráhy na webu. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušený a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

Chrudim (Aktualizováno: 21:32 15. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak (ilustrační foto). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Další problémy jsou ve Skalici u České Lípy, kde uniklo velké množství hydraulického oleje z lokomotivy. Informaci přinesla televize CNN Prima News. Hasiči museli na místě evakuovat 38 cestujících. Uniklou kapalinu zasypávají sorbentem. Podle informací na webu Českých drah jde o poruchu na motorovém vozu dopravce ARRIVA. V úseku Česká Lípa hlavní nádraží a Nový Bor je také zavedená náhradní autobusová doprava.

🚒 Zasahujeme ve Skalici u České Lípy, kde došlo k velkému úniku hydraulického oleje z lokomotivy. Hasiči evakuovali 38 osob z vlaku do železniční stanice. Uniklý olej jímáme a zasypáváme sorbentem. Na místě zasahuje HZS Česká Lípa, HZSp SŽ Liberec a JSDHO Skalice u České Lípy.

20:42 – 15. 07. 2020

11 47

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno.

Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu.

Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme