Hasiči zlikvidovali požár střechy pražské MeetFactory, evakuovali na 500 lidí

Pražští hasiči vyjížděli v noci k požáru střechy kulturního centra MeetFactory. Uvnitř budovy bylo asi pět set lidí, kteří přišli na koncert kapely Katarzia. Všichni byli evakouváni, nikdo nebyl zraněn. Oheň se hasičům po třiadvacáté hodině podařilo dostat pod kontrolu.

Praha (Aktualizováno: 6:12 12. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Byli jsme na koncertě, když se ozvalo, že v budově hoří a máme se evakuovat. Všechny věci nám zůstaly uvnitř. Policie uvedla, že venku je autobus, kde se dá ohřát, ale byl brzy plný. Stáli jsme venku na dešti a v zimě," popsala situaci redaktorka iROZHLAS.cz Kateřina Golasovská.

S ohněm bojovalo několik jednotek hasičů. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky se lidé po lokalizaci požáru mohli vrátit do šatny pro své věci. Koncertní sál byl ale zasažen kouřem.

Kavka informoval, že hořel reklamní billboard a část střechy na ploše čtyři krát dva metry, plameny hasiči dostali pod kontrolu za necelých 20 minut. Následovalo rozebírání a dohašování části střechy pomocí výškové techniky.

Po půlnoci byl zásah ukončen. Příčinu a rozsah škod zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policistů.

cen, dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme