Mejstřík na post ředitele ČT kandidovat nehodlá

Bývalý ředitel televize Premiéra Jiří Mejstřík nehodlá kandidovat na funkci prozatímního šéfa České televize. Mejstříka navrhl na tento post včera poslanec za KSČM Karel Vymětal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší ředitel Premiéry Českému rozhlasu řekl, že považuje návrh poslance Vymětala za skandální. Tohoto zákonodárce prý vůbec nezná.

Komunistický poslanec Karel Vymětal přiznává, že s Jiřím Mejstříkem jeho kandidaturu na post prozatímního šéfa České televize nekonzultoval.

Šéf volební komise poslanecké sněmovny Jan Vidím z ODS je touto skutečností překvapen.

O funkci prozatímního šéfa České televize se uchází sedm kandidátů. Je mezi nimi i ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková, kterou navrhla poslankyně ODS Kateřina Dostálová, i Věra Valterová, která je pověřena řízením televize. Tu navrhl do funkce prozatímního šéfa ČT stranický kolega Dostálové František Pejřil. Další kandidáty, Karla Kochmana a Jiřího Balvína, už dříve nominovala ČSSD. Dále se o tuto funkci budou ucházet komunistický kandidát Vratislav Měchura - bývalý ředitel píseckého Rádia Prácheň a Michal Kralert. Toho navrhl poslanec ČSSD Ivan David. Sněmovna by měla o obsazení funkce rozhodovat 9. února.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme