Měl pěkné auto, hrál poker v Americe, vypovídal fotbalista Kopic u soudu. Braní drog popřel

Plzeňský fotbalista Jan Kopic v hlavním líčení v kauze údajného drogového dealera Vítězslava Meišnera popřel, že by měl s drogami vlastní zkušenost. Ve svědecké výpovědi připustil, že obžalovanému půjčil půl milionu korun jen několik týdnů poté, co se s ním seznámil, a to na žádost dalšího českého reprezentanta Ondřeje Vaňka. O tom, že by Meišner prodával drogy, prý nevěděl.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský fotbalista Jan Kopic u soudu | Foto: Markéta Chaloupská | Zdroj: Český rozhlas

„Znám tady Víťu, seznámili jsme se v březnu minulého roku na nějaký party v Praze. O měsíc později jsem byl kontaktován - volal mi kamarád Ondra Vaněk - jestli můžu půjčit peníze pro Víťu. Samozřejmě jsem to nejdřív odmítl," popsal u pražského městského soudu Kopic.

Souhlasil prý až po opakovaném telefonátu, kdy dostal příslib, že „to bude na papír". Meišnerovi pak na základě písemné smlouvy půjčil 500 000 na dvacetiprocentní úrok a s tím, že peníze vrátí za měsíc. „Na účet mi poslal 100 000, potom jsme byli pořád v kontaktu, že mi vrátí zbytek, ale pak byl zadržen," uvedl fotbalista. Na co Meišner peníze potřeboval, prý Kopic nevěděl.

Sežeň něco na večer, psal prvoligový fotbalista drogovému dealerovi

Číst článek

„Měl pěkné auto, hrál poker i v Americe," odpověděl na dotaz soudkyně Moniky Křikavové, co o Meišnerovi vlastně věděl. S obžalovaným se prý celkem viděl „třikrát čtyřikrát", z toho „dvakrát třikrát" na nějaké party. Večírky popsal jako diskotéky, prý se nesetkal s tím, že by se na nich užívaly nebo prodávaly drogy.

S kamarádem Vaňkem prý nikdy nemluvil o tom, že by Vaněk bral drogy. „Jako někdy jsme si dělali srandu," dodal.

Ondřej Vaněk se podle reportérky Radiožurnálu Markéty Chaloupské, které byla přímo u soudu, omluvil s tím, že se má jeho výpověď přečíst, že hraje v Rusku. Na to soudkyně kývla. Ohradil se ale proti tomu Meišnerův advokát Luděk Růžička, který trval na tom, aby Vaněk před soudem vypovídal. Není prý pořád v Rusku, jak tvrdí, ale jezdí podle Růžičky do Brna.

„Pan Vaněk pochází z Brna. Já mám v Brně kancelář a Brno znám. Pan Vaněk je známý návštěvník brněnských luxusních barů, kde předvádí ty své kousky," řekl před soudem Růžička.

Na to konto pak soudkyně uvedla, že pokud advokát dodá důkazy o tom, že je Vaněk v Česku, tak ho k soudu předvede třeba policie.

Plzeňský fotbalista Jan Kopic vypovídá před soudem. | Foto: Markéta Chaloupská

Už v minulosti Radiožurnál upozornil, že na odposleších třeba je, jak Vaněk volá Meišnerovi a říká mu, že jde na diskotéku a „zkusí prášek", který je prý dobrý dohromady „s kokešem". Vaněk třeba tuto větu na policii před časem vysvětloval tím, že byl asi opilý nebo machroval.

U soudu také vypovídali svědci, jeden z nich řekl, že chodil na party, všichni tam prý brali prášky, nešlo ale o extázi, ale o léky na erekci. Na dotaz žalobkyně, kdo konkrétně tam chodil, svědek uvedl, že se takových party zúčastnili jak Kopic, tak Vaněk.

Policie sledovala Meišnera, obžalovaného z distribuce extáze a kokainu, od roku 2015 a odposlouchávala jeho telefon. Podle Radiožurnálu, který na kauzu upozornil, v odposleších zachytila i Vaňka, s nímž se obžalovaný domlouval ohledně "prášku". Vaněk do policejního protokolu uvedl, že žádné drogy nebere. U většiny telefonátů přiznal, že mluvil on, tvrdil ale, že jen "machroval" nebo byl opilý.

Markéta Chaloupská, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme