Mělnicko mění organizaci popovodňové pomoci

Na Mělnicku se dnes bude rozhodovat o nové organizaci vyrovnávání se s loňskými povodněmi. Současná koordinátorka Jarmila Erbanová, která několik měsíců pomáhala lidem s následky velké vody, svoji činnost končí. Mělnická radnice se proto chce odpoledne sejít s občany a představit jim pracovníky úřadu, na které se budou moci obracet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaplavené Polabí | Foto: Jan Rosenauer

Co se zatím podařilo vyřešit a co by ještě bylo potřeba udělat, řekl Radiožurnálu místostarosta města Mělník Zdeněk Koudelka. "Povedlo se velmi rychle zajistit náhradní ubytování pro lidi, perfektní úklid dole. Ovšem co je stále nedostatkem, to je zajištění finančních prostředků do povodňových fondů obcí nebo do našeho povodňového fondu. Tento titul povodňový měl zajistit každému postiženému 70 procent finančních prostředků na náklady na rekonstrukci jejich domu, maximálně 200 tisíc. Je to problém, protože ke konci dubna bylo u nás podáno 208 žádostí, přitom pouze 39 žádostí bylo vyplaceno v plné výši."

Markéta Kaclová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme