Smrt kojence na Mělnicku by mohla souviset s nedbalostí, uvedla policie

Policie prověřuje, zda se smrtí kojence nalezeného u Hořína na Mělnicku nesouvisí protiprávní jednání, například nedbalostního charakteru, řekla v pondělí policejní mluvčí Markéta Johnová. Násilnou smrt a cizí zavinění už policie vyloučila v neděli na základě výsledků pitvy.

Mělník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Hoříně na Mělnicku pátrá po čtyřměsíčním chlapci | Foto: Monika Horská | Zdroj: Český rozhlas

Mrtvého čtyřměsíčního kojence nalezli policisté v sobotu u Hořína. K přesné příčině smrti se podle policejní mluvčí Markéty Johnové nebude policie vzhledem k citlivosti případu vyjadřovat.

Násilnou smrt a cizí zavinění policie vyloučila již v neděli na základě výsledků pitvy. Vyšetřovatelé nyní prověřují další okolnosti smrti dítěte včetně možnosti, zda roli nehrála nedbalost.

„Na případu i nadále pracujeme a postupujeme naprosto standardním způsobem,“ uvedla Johnová.

Kojenec z Hořína nezemřel násilnou smrtí, ukázala pitva. Policie propustila všechny, které vyslýchala

Číst článek

Případné pochybení Mělnických sociálních pracovníků podle mluvčí mělnického úřadu Barbory Walterové prověřil a přezkoumal krajský úřad. Ti podle nich nechybovali.

Mělnický Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) 11. května zajišťoval péči i bydlení pro matku s dítětem. „Celou dobu byla matka s OSPOD spolupracující, dítě bylo shledáno zcela v pořádku. Matce bylo poskytnuto kompletní sociální poradenství a bylo jí ze strany OSPOD nabídnuto ubytování v azylovém domě,“ uvedla mluvčí.

Podle ní bylo dítě na základě dalších získaných informací převezeno pracovníky OSPOD Mělník a předáno do péče širší rodiny 13. května.

„Dítě bylo na rodinu i prostředí od narození zvyklé. O dalším výkonu sociálně-právní ochrany a postupu OSPOD Mělník byl vyrozuměn místně příslušný OSPOD podle místa trvalého pobytu dítěte, který převzal další výkon sociálně-právní ochrany dítěte,“ dodala mluvčí.

Matka dítěte se na policii obrátila v pátek, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron. Tělo dítěte našli v sobotu odpoledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme