Mělník, Nymburk, Poděbrady i Čelákovice. Ve středních Čechách začínají stavby přístavišť pro malé lodě

Při plavbě motorovým člunem nebo jiným malým plavidlem budete moct už za pár měsíců zakotvit ve středních Čechách v sedmi nových přístavištích. Na Labi a Vltavě nechá nová místa postavit Ředitelství vodních cest. Stavbaři brzy začnou jedno takové stavět v Mělníku nedaleko soutoku. Vodohospodáři už mají ke stavbě všechna potřebná razítka.

Mělník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při plavbě motorovým člunem nebo jiným malým plavidlem budete moct už za pár měsíců zakotvit ve středních Čechách v sedmi nových přístavištích. Na Labi a Vltavě nechá nová místa postavit Ředitelství vodních cest. Stavbaři brzy začnou jedno takové stavět v Mělníku nedaleko soutoku (na snímku) | Zdroj: Ředitelství vodních cest

Kousek od přívozu v Mělníku jsou betonová mola, kde bude přístaviště pro malé lodě. „Jsem nesmírně nadšená, protože přes léto tady není velká možnost k zakotvení pro sportovní lodě,“ popsala Českém rozhlasu Regina Tereza Balcarová, obsluha mělnického přívozu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Mělníku začíná stavba přístaviště pro malé lodě. Více si poslechněte v reportáži Radka Duchoně

„To je jedině plus, protože když to srovnám s podmínkami v zahraničí, tak si myslím, že jsme na tom ještě trochu biti,“ dodala.

Vedení Mělníka chce navíc okolí přístaviště – tamní čtvrť Rybáře – oživit. „Vrátit Mělník zpátky k vodě, protože to vždy bylo město, které s Labem nějakým způsobem žilo. Jako obec jsme se zavázali k tomu, že ta vybudujeme sociální zázemí,“ řekl místostarosta Milan Schweigstill (STAN).

Ředitelství vodních cest se kvůli přístavišti v Hřensku obrátilo na soud. Správa parku požaduje další studii

Číst článek

Šéf Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů uvedl, jak bude molo vypadat: „Budete klasické plovoucí molo, tuším, že pro dvacet plavidel, ukotvené ke břehu s přechodovou lávkou. Plovoucí mola jsou na těchto vodních cestách, kde kolísá hladina, lepším řešením, protože mohou lépe reagovat na změnu plavební hladiny. Napojení na břeh je pohyblivé, takže proto většinou používáme toto řešení na vodních cestách.“

Přístaviště začne fungovat na podzim příštího roku. Ve Středočeském kraji se letos začne stavět i dalších sedm nových přístavišť, třeba v Brandýse nad Labem, Čelákovicích, Nymburku nebo v Poděbradech.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme