Mění se pravidla pro kouření ve veřejných prostorách

Kuřáci si ode dneška mohou znovu beztrestně zapálit na nekrytých nástupištích a zastávkách. Umožnila to novela takzvaného protikuřáckého zákona. Na nástupiště bez přístřešku se proto vrací popelníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

u vchodu do nekuřácké restaurace

Novela z pera poslance za ODS Borise Šťastného ukončí spory strážníků s nikotinovými hříšníky o to, kde začíná a končí zastávka.

Docházelo tak k situacím, že městští policisté chodili s metrem a přeměřovali, jestli přistižený kuřák už stojí mimo prostor zastávky nebo ne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky v tzv. protikuřáckém zákoně shrnul v Odpoledním Radiožurnálu Martin Drtina

Za porušení zákazu kouření mohli udělovat pokutu až 1000 korun. V praxi ale polovina přestupků končila domluvou a u dalších pokuty nepřesáhly 300 korun.

Plošný zákaz kouření na zastávkách sice skončil, nic se ale nemění na tom, že za odhozený nedopalek cigarety ve veřejných prostorách mohou strážníci potrestat kuřáky až tisícikorunovou pokutou.

Novela protikuřáckého zákona zavedla novou povinnost i majitelům restaurací, a to označit svou provozovnu příslušnou samolepkou podle toho, jestli host uvnitř načichne kouřem nebo ne.

Živnostenské úřady zatím na tuto povinnost pouze upozorňují. Od příštího týdne ale začnou s kontrolami a Radiožurnál bude u toho.

Martin Drtina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme