Menší obce nechtějí přijít o matriky a stavební úřady, vyzývají k zastavení reformy

Starostové odmítají rušení matrik a stavebních úřadů v menších obcích, které navrhuje ministerstvo vnitra ve své koncepci reformy veřejné správy. Lidé ze Svazu měst a obcí České republiky chtějí dnes v 11 hodin předat na Úřadu vlády výzvu k zastavení této reformy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladenský primátor Dan Jiránek | Foto: Oficiální stránky Dana Jiránka

Předseda Svazu měst a obcí a kladenský primátor Dan Jiránek z ODS řekl, že rušení matrik nebo stavebních úřadů by například nemělo záviset na velikosti obce.

„Jsou území, kde se staví hodně, jsou třeba obce, kde jsou různé pamětihodnosti, třeba bývalé kláštery, zámky, kde těch svateb je hodně. Čili nemělo by se to posuzovat podle toho, jak je ta obec velká, nebo jestli politicky bylo rozhodnuto, jestli to je obec prvního, druhého nebo třetího typu, ale mělo by rozhodovat podle toho, když je tam třeba hodně svateb, tak ta matrika by tam měla zůstat zachována a mělo by to hlavně zůstat na rozhodnutí té dané obce,“ uvedl Jiránek.

Ministerstvo vnitra počítá s redukcí matrik k 1. lednu 2015. Slibuje si od toho úspory jedenáct a půl milionu korun ročně.

Lenka Jansová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme