Nejdůležitější je evropská agenda, oznámil Babiš. Podporu pro vládu bude hledat u všech stran

O možné podpoře své menšinové vlády chce Andrej Babiš (ANO) jednat v týdnu od 18. prosince postupně se všemi sněmovními stranami v pořadí podle výsledků voleb. Novinářům to řekl po pondělním jednání s kandidáty na ministry v sídle hnutí ANO na pražském Chodově. Podle dosavadních stanovisek Babiš pro menšinovou vládu nenajde ve sněmovně podporu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Stropnický, Richard Brabec a Andrej Babiš po pondělním jednání s kandidáty na ministry v sídle hnutí ANO na pražském Chodově | Foto: Kamaryt Michal | Zdroj: ČTK

„To je otázka na všechny strany, které kandidovaly ve volbách, zatím to vypadá, že všechny kandidovaly do opozice,“ uvedl v pondělí Babiš na dotaz týkající se možné podpory kabinetu. Se zástupci dalších stran počínaje ODS, která skončila ve volbách druhá, chce diskutovat o možnosti podpory menšinové vlády a jiných formách spolupráce.

Seznam ministrů. Podívejte se, kdo je kdo v Babišově vládě

Číst článek

S kandidáty na budoucí ministry, jak je v posledních dnech představoval prostřednictvím médií, v pondělí Babiš od 9.00 do zhruba 15.00 jednal mimo jiné o programovém prohlášení vlády a organizaci práce kabinetu.

„Probírali jsme veškerou možnou agendu od 13. prosince, kdy ve 14.00 bude jmenována vláda na Hradě. Takže jsme probírali první zasedání, program, následně uvádění ministrů do úřadů,“ vyjmenoval.

Téma: Evropská unie

Plánuje, že ještě 13. prosince do úřadů uvede některé ministry. Pak odjede na dva dny na summit EU do Bruselu, přičemž evropskou agendu v pondělí označil za nejdůležitější téma práce budoucího kabinetu.

V nejbližších dnech se Babiš chce zaměřit také na přípravu rozpočtu na příští rok. Chtěl by, aby rozpočet byl přijat tak, jak ho ještě jako ministr financí na jaře připravil. Plánuje navštívit jednání rozpočtového výboru sněmovny.

Babiš si je podle svých slov vědom toho, že vláda nemusí setrvat bez podpory sněmovny dlouho. „Díky tomu, že se zatím jedná o menšinový kabinet, je velká šance realizovat různé projekty,“ uvedl současně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme