Auto s diplomatickou značkou zablokovalo v centru Prahy dopravu. Museli ho odtáhnout

Černý mercedes ve středu zablokoval v centru Prahy dopravu. Majitel svůj vůz špatně zaparkoval v Jindřišské ulici nedaleko Václavského náměstí. Auto mělo speciální diplomatickou registrační značku s písmeny CD. Tramvaje musely místo objíždět, dokud nebylo auto odtaženo.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 16:56 27. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský dopravní podnik odklonil ve středu odpoledne kvůli špatně zaparkovanému autu v Jidřišské ulici dopravu. A tramvaje tak musely chvíli jezdit po náhradní trase.

Taxíky bez taxametrů i konec zkoušek z místopisu. Vláda projedná novelu zákona o silniční dopravě

Číst článek

„Kvůli neprůjezdnosti místa byly zavedeny dočasné odklony: 5, 6, 14 a 24 z Lazarské přes Staroměstskou, 9 z Lazarské přes Náměstí Míru a Floru na Žižkov,“ informoval twitter Pražské integrované dopravy.

Cestující proto museli počítat se zpožděním. Na auto pak během své hlídky narazili strážníci městské policie, a následně nařídili jeho odtažení.

„Osoba, která vozidla na místě zanechala, se do doby odtahu na místo nedostavila. Přestupek byl zadokumentován a bude postoupen příslušnému orgánu k dořešení,“ uvedla pro iROZHLAS.cz mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

A doplnila, že strážníci městské policie nemohou projednávat přestupky, který se dopustí člověk používající diplomatickou imunitu.

Majitele vozu by ale měli policisté bez problémů najít. „Stejně jako v případě SPZ také z diplomatické registrační značky CD lze identifikovat majitele vozidla včetně příslušného diplomatického zastoupení. Ztotožnění vozidla je záležitostí Policie ČR,“ sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček.

Provoz tramvají pak byl po několika desítkách minut obnoven. „Odklon tramvají trval dvacet minut,“ upřesnila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Podle informací městské policie bylo auto na místě zaparkované od 13.53 do 14.15.

Řehková také dodala, že doprava u Václavského náměstí je velice frekventovaná. „Je to možná i jedna z nejvytíženějších dopravních křižovatek na světě,“ uzavřela pro iROZHLAS.cz.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme