Města a obce pomůžou zpustošenému New Orleansu

Česko chystá do poničeného New Orleansu další pomoc. Přispět k obnově města, zpustošeného nedávným hurikánem, totiž chtějí starostové měst a obcí. Konkrétní podoba této pomoci přitom vychází nejen z požadavků americké strany, ale i z nedávných zkušeností našich lidí. Půjde totiž zejména o obnovu vodou poškozených památek a také poničených dokumentů v archivech New Orleansu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Humanitární pomoc do USA přepravilo letadlo NATO | Foto: ČTK

Na pomoc Svaz měst a obcí schválil 16 miliónů korun. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl primátor Prahy Pavel Bém, právě jeho podřízení budou tuto pomoc koordinovat:

"Předpokládám, že objem finančních prostředků nakonec bude možná dvojnásobný, a to proto, že řada měst, obcí a krajů se k tomu přidá. My jsme v případě, kdy by se ukázalo, že je finančních zdrojů potřeba více, připraveni přiložit ruku k dílu."

O pomoc požádali Američané. Česká města a obce mohou využít svých zkušeností z povodní. "Obě tyto oblasti, jak hlavní město Praha, tak Rada českých krajů a měst s tím mají bohaté zkušenosti po katastrofálních povodních. Zároveň jsem byli požádáni americkou ambasádou, zda-li bychom mohli jako Praha koordinovat tuto pomoc tak, aby nedocházelo k inflaci různých nápadů, myšlenek a projektů," uvedl pražský primátor Bém.

Související články:
První část české humanitární pomoci zamířila do USA
Americký velvyslanec v Praze převzal českou humanitární pomoc
Prezident Bush se omlouvá za nedostatečnou pomoc obětem hurikánu

Vít Dvořák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme