Města a obce pomůžou zpustošenému New Orleansu

Česko chystá do poničeného New Orleansu další pomoc. Přispět k obnově města, zpustošeného nedávným hurikánem, totiž chtějí starostové měst a obcí. Konkrétní podoba této pomoci přitom vychází nejen z požadavků americké strany, ale i z nedávných zkušeností našich lidí. Půjde totiž zejména o obnovu vodou poškozených památek a také poničených dokumentů v archivech New Orleansu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Humanitární pomoc do USA přepravilo letadlo NATO | Zdroj: ČTK

Na pomoc Svaz měst a obcí schválil 16 miliónů korun. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl primátor Prahy Pavel Bém, právě jeho podřízení budou tuto pomoc koordinovat:

"Předpokládám, že objem finančních prostředků nakonec bude možná dvojnásobný, a to proto, že řada měst, obcí a krajů se k tomu přidá. My jsme v případě, kdy by se ukázalo, že je finančních zdrojů potřeba více, připraveni přiložit ruku k dílu."

O pomoc požádali Američané. Česká města a obce mohou využít svých zkušeností z povodní. "Obě tyto oblasti, jak hlavní město Praha, tak Rada českých krajů a měst s tím mají bohaté zkušenosti po katastrofálních povodních. Zároveň jsem byli požádáni americkou ambasádou, zda-li bychom mohli jako Praha koordinovat tuto pomoc tak, aby nedocházelo k inflaci různých nápadů, myšlenek a projektů," uvedl pražský primátor Bém.

Související články:
První část české humanitární pomoci zamířila do USA
Americký velvyslanec v Praze převzal českou humanitární pomoc
Prezident Bush se omlouvá za nedostatečnou pomoc obětem hurikánu

Vít Dvořák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme