Města by mohla vykazovat problémové lidi za své hranice, rozhodnou poslanci

O pravomoci měst vykázat problémové obyvatele za své hranice, dnes bude rozhodovat poslanecká sněmovna. Kontroverzní návrh předložila bývalá chomutovská primátorka Ivana Řápková, která má s nepřizpůsobivými lidmi řadu zkušeností.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídliště Chanov

Sídliště Chanov | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Její návrh oslovil vedení radnic téměř po celé zemi, snad nejvíce zabodoval v severních Čechách. Návrh vzešel původně z Chomutova, ale oslovil všechna města v okolí.

I náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková je přesvědčená, že podobná opatření by mohla být přínosem.

„Z autorčina pera vzešla řada kontroverzních návrhů, nicméně právě tento návrh by se mě a myslím, že i kolegům líbil. V době první republiky takové předpisy existovaly a dodržovaly se,“ upozornila Jeníčková. I Most má podle ní své problémové oblasti, kde se lidé necítí v bezpečí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Mostě natáčela Eva Holá

„Celý náš region, všechna naše větší i menší města se potýkají s nepřizpůsobivými spíš ve vztahu k romské otázce. Chanov je bezproblémový, tam (strážníci) nevyjíždějí o nic víc než jinam ve městě. Problémy se spíš vyskytují tady ve vlastním Mostě. Nepřizpůsobiví by měli mít respekt a obavy,“ říká náměstkyně mosteckého primátora.

Normu kritizuje ombudsman i nevládní organizace jako Člověk v tísni. Podle nich by zákonodárci měli přemýšlet spíš nad prevencí a příčinou problémů a až pak nad tresty a postihy.

Igor Maňour, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme