Města by mohla vykazovat problémové lidi za své hranice, rozhodnou poslanci

O pravomoci měst vykázat problémové obyvatele za své hranice, dnes bude rozhodovat poslanecká sněmovna. Kontroverzní návrh předložila bývalá chomutovská primátorka Ivana Řápková, která má s nepřizpůsobivými lidmi řadu zkušeností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídliště Chanov | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Její návrh oslovil vedení radnic téměř po celé zemi, snad nejvíce zabodoval v severních Čechách. Návrh vzešel původně z Chomutova, ale oslovil všechna města v okolí.

I náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková je přesvědčená, že podobná opatření by mohla být přínosem.

„Z autorčina pera vzešla řada kontroverzních návrhů, nicméně právě tento návrh by se mě a myslím, že i kolegům líbil. V době první republiky takové předpisy existovaly a dodržovaly se,“ upozornila Jeníčková. I Most má podle ní své problémové oblasti, kde se lidé necítí v bezpečí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Mostě natáčela Eva Holá

„Celý náš region, všechna naše větší i menší města se potýkají s nepřizpůsobivými spíš ve vztahu k romské otázce. Chanov je bezproblémový, tam (strážníci) nevyjíždějí o nic víc než jinam ve městě. Problémy se spíš vyskytují tady ve vlastním Mostě. Nepřizpůsobiví by měli mít respekt a obavy,“ říká náměstkyně mosteckého primátora.

Normu kritizuje ombudsman i nevládní organizace jako Člověk v tísni. Podle nich by zákonodárci měli přemýšlet spíš nad prevencí a příčinou problémů a až pak nad tresty a postihy.

Igor Maňour, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme