‚Ahoj kluci,‘ zdraví obnažená dívka strážníky v autě. Městská policie fotografii po kritice odstranila

Vlna kritiky se ve středu snesla na oficiální facebook Městské policie hlavního města Prahy. Objevila se na něm podle diskutujících sexistická fotografie, na které dívka ve spodním prádle pózuje u služebního vozu. „Chtěli jsme jen odlehčit obsah na našem profilu,“ hájila fotografii svých kolegů mluvčí. Nakonec se městská policie rozhodla snímek ze sítě smazat.

Praha (Aktualizováno: 15:22 2. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie zveřejněná na facebookovém profilu Městské policie hlavního města Prahy. Po negativní kritice byla ze stránky odstraněna.

Fotografie zveřejněná na facebookovém profilu Městské policie hlavního města Prahy. Po negativní kritice byla ze stránky odstraněna. | Zdroj: Městská policie Praha, facebookový profil

„Ahoj kluci, máte tady někde na Praze 7 náborové oddělení? Pro ty, co v této fotce hledají jiným význam, foto jsme dostali přímo od strážníků z Prahy 7,“ stálo u fotky, která vzbudila na facebooku spoustu emocí.

Městská policie pro jistotu dodala, že se nejedná o nábor. Velké části komentujících ale vadil zejména koncept celé fotky.

„A jaký je prosím ten původní (ne ten ‚jiný‘) význam té fotky? Státní instituce fungující z peněz daňových poplatníků by si takový přešlap neměla v civilizované zemi vůbec dovolit,“ stěžovala si například jedna z diskutujících. „S vámi řešit něco jako sexuální obtěžování musí být pro oběť, ženu, naprostá paráda,“ dodal další.

Fotografie zveřejněná na facebookovém profilu Městské policie hlavního města Prahy. Po negativní kritice byla ze stránky odstraněna. | Foto: Reprofoto | Zdroj: Městská policie Praha, facebookový profil

Celou záležitost se snažila osvětlit i mluvčí Městské policie hlavního města Prahy Irena Seifertová. „Naší snahou bylo oživit oficiální a strohý profil nějakým odlehčeným tématem. Chtěli jsme tím příspěvkem ukázat, že jsme jenom lidi, nejsme roboti,“ sdělila serveru iROZHLAS.

Následně vyvrátila, že by se mělo jednat o sexismus. „Já nevím, co je na hezké slečně vedle policejního auta tak hrozného. Četla jsem komentáře a mám pocit, že se to zvrhlo někam jinam. Lidé tam hledají něco, co tam není,“ dodala.

Anticenu sexistické prasátečko dostal olomoucký klub a reklama na nože. Snižují důstojnost ženy

Číst článek

Podle Seifertové ke snímku došlo „spontánně, bez přípravy a jakýkoliv úmyslů“. Konkrétní okolnosti setkání a vzniku fotky s dívkou ve spodním prádle ale nedokázala zodpovědět. „Příspěvek nám poslali kolegové, kteří slouží přímo ve výkonu.“

Fotografie si na facebooku vysloužila desítky sdílení a přes sto komentářů. Městská policie se nakonec rozhodla celý příspěvek smazat z důvodu „mylné interpretace příspěvku“.

„Záměrem nebylo nikoho poškodit či diskriminovat. Pokud jsme se kohokoliv dotkli, omlouváme se,“ uvedli strážníci ve vyjádření.

Reakce na druhý den

Ve čtvrtek se na facebookovém profilu pražské městské policie objevilo 'pokračování'. 

Městská policie by ráda poděkovala všem, tedy i těm, kteří zrovna nejsou našimi „fandy“, za pozitivní komentáře a vyjádření, které byly v souvislosti se včerejší fotografií zveřejněny. Ať už na našem facebookovém profilu, nebo i pod články publikovanými médii. Tato pozitivní zpětná vazba nás velmi těší a znamená, že jste pochopili naši snahu o odlehčení. Je to jasný signál, že si zachováváme nadhled, smysl pro humor a pochopení pro nadsázku. DĚKUJEME.

Zahraničí

Bavit uživatele na sociálních sítích se letos v létě rozhodly i záchranné složky v USA. Místo obnažených žen u aut ale zvolily hudební videa.

Úspěch nejprve sklidila na začátku července policejní stanice v texaském Corinthu. Na její verzi hitu od Miley Cyrus rázem navázali i policisté a hasiči ve Virginii. Podívejte se na jejich zpracování písně Uptown Funk od Bruna Marse:

bej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme