VIDEO: Strážník uhodil během kontroly u rybníka dívku do obličeje. Jeho chování prověří inspekce

Na sociálních sítích už tisíce lidí sdílely video z účtu Terezy Smažinkové. Je na něm zachycená potyčka během kontroly městských strážníků. „Seděli jsme s kamarády ve čtyřech u rybníka v Řepích, když na nás někdo zavolal hlídku,“ píše dívka na facebook k videu, které zachycuje, jak dívku strážník udeří. „Náš strážník se choval neprofesionálně a v rozporu se zákonem,“ napsala serveru iROZHLAS.cz mluvčí městské policie Irena Seifertová.

VIDEO Praha-Řepy (Aktualizováno: 19:09 5. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážník městské policie uhodil dívku během kontroly v Řepích. | Zdroj: Reprofoto Tereza Smažinková

Tereza Smažinková popisuje situaci jako odpoledne se třemi kamarády u rybníka v Praze Řepích, během kterého na ně někdo zavolal hlídku. „Přijeli ze dvou stran, dohromady jich přišlo pět nebo šest. Začali se chovat agresivně a vyhrožovali nám pokutou, na což samozřejmě měli právo,“ píše Smažinková k videu. 

„Všechno probíhalo v pořádku, dokud strážníka jeden z kamarádů nekonfrontoval s tím, že jsou tam taky ve více lidech a ani nedodržují odstup,“ píše. Poté měl jejího kamaráda strážník udeřit pěstí do obličeje, což natočené není. Když se ho dívka zastala dostala facku, jak je vidět na začátku záběru.

Redakce oslovila majitele účtu na sociální síti s žádostí o vysvětlení dalších okolností. V době vydání článku ale odpověď nepřišla.

Reakce policie

„Video jsme okamžitě předali k prověření nezávislému kontrolnímu orgánu, kterým je Inspekce Městské policie hl. m. Prahy,“ uvedla pro server iROZHLAS.cz mluvčí Městské policie hlavního města Prahy Seifertová. Zároveň uvedla, že je to zcela nepřijatelné a velmi je to mrzí. 

Celý incident poté označila za selhání jednotlivce. „Městská policie v Praze má přes 2200 zaměstnanců a velmi bychom si přáli, aby se všichni vždy chovali tak, jak se sluší a patří. Bohužel to nejsme schopni vždy ovlivnit a v tuto chvíli to vnímáme jako selhání jednotlivce, za které bychom se rádi omluvili,“ napsala mluvčí.

Smažinková tvrdí, že napadení nepředcházela z jejich strany žádná agrese nebo slovní urážení. „Po celou dobu nám taky odmítal sdělit své jméno nebo identifikační číslo, o které jsme ho opětovně žádali,“ končí příspěvek. 

Z nařízení vlády, které má zabránit šíření koronaviru, se lidé smí venku pohybovat maximálně ve dvou. Lidé mají také povinnost zakrývat si ústa a nos rouškou nebo jinou látkou, za porušení tohoto pravidla hrozí pokuta až deset tisíc korun.

Vít Kubant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme