Městský soud: Kubice se nemusí omlouvat Paroubkovi

Pražský Městský soud zamítl žalobu předsedy ČSSD na někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho. Ten se nemusí Jiřímu Paroubkovi omlouvat a ani mu platit odškodnění 100 tisíc korun za údajnou újmu způsobenou tzv. Kubiceho zprávou, která byla zveřejněna těsně před volbami v roce 2006. Nepravdivé údaje měly podle Paroubka zasáhnout do jeho soukromého i veřejného života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kubice se svým advokátem u Městského soudu v Praze | Foto: ČTK

Rozhodnutí Městského soudu v Praze vysvětlil jeho mluvčí Petr Kulawiak: "Proti panu Kubice jsme žalobu zamítli. A to proto, že jsme neshledali, že by z jeho strany došlo k porušení jakékoliv právní povinnosti, kterou měl. Informace, které byly zveřejněny, nebyly zveřejněny jeho přičiněním, ale přičiněním jiných osob. Tudíž nedopustil se žádného - ani kázeňského provinění, ani trestného činu, což jsme museli v rozhodnutí zohlednit."

Jan Kubice je s rozhodnutím soudu spokojen: "Ten výsledek samozřejmě vítám, očekával jsem ho. Nebo jsem očekával podobný rozsudek v tomto smyslu. Jsem rád."

Proti rozsudku se lze odvolat k pražskému vrchnímu soudu a Jiří Paroubek se podle svého advokáta Emericha Slavíka pro tuto možnost nejspíš rozhodne:

"Já říkám s opatrností, že zvažujeme odvolání. Ale myslím, že to je víceméně s určitostí. Protože nemůžeme úplně souhlasit s tím, že vzhledem k tomu, že pan Kubice nebyl postižen trestně-právně ani kázeňsky, že by snad nebylo možné ho vůbec žalovat z hlediska ochrany osobnosti. To znamená v civilním řízení.".

Takzvaná Kubiceho zpráva se dostala na veřejnost krátce před parlamentními volbami v roce 2006 a hovořila o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Kubice tehdy ve sněmovně řekl, že tehdejší premiér Jiří Paroubek, ministerstvo vnitra a policejní prezident se snaží ovlivnit vyšetřování některých případů.

Související příspěvky:
Kubice a vnitro se nemusí omluvit a platit ČSSD
Ústavní soud zamítl stížnost J. Paroubka na postup policie v Kubiceho kauze
Kubice pro LN: Za mou zprávu může Bublan
Sociální demokraté a Paroubek žalují policii a Kubiceho
416235ČSSD podala žalobu na Jana Kubiceho
Šéf ÚOOZ Kubice chce odejít od policie
Langer dostal od NBÚ pokutu za únik části informací z Kubiceho zprávy
Poslanec KDU-ČSL Severa odmítá, že by vynesl Kubiceho zprávu
Vrchní státní zastupitelství popřelo tvrzení z Kubiceho zprávy
Langer: Kvůli kauze Kubiceho zprávy bylo odposloucháváno 46 čísel
Dokumenty odhalují prorůstání podsvětí do státní správy

Katarína Brezovská, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme