Městský soud: Kubice se nemusí omlouvat Paroubkovi

Pražský Městský soud zamítl žalobu předsedy ČSSD na někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho. Ten se nemusí Jiřímu Paroubkovi omlouvat a ani mu platit odškodnění 100 tisíc korun za údajnou újmu způsobenou tzv. Kubiceho zprávou, která byla zveřejněna těsně před volbami v roce 2006. Nepravdivé údaje měly podle Paroubka zasáhnout do jeho soukromého i veřejného života.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kubice se svým advokátem u Městského soudu v Praze

Jan Kubice se svým advokátem u Městského soudu v Praze | Zdroj: ČTK

Rozhodnutí Městského soudu v Praze vysvětlil jeho mluvčí Petr Kulawiak: "Proti panu Kubice jsme žalobu zamítli. A to proto, že jsme neshledali, že by z jeho strany došlo k porušení jakékoliv právní povinnosti, kterou měl. Informace, které byly zveřejněny, nebyly zveřejněny jeho přičiněním, ale přičiněním jiných osob. Tudíž nedopustil se žádného - ani kázeňského provinění, ani trestného činu, což jsme museli v rozhodnutí zohlednit."

Jan Kubice je s rozhodnutím soudu spokojen: "Ten výsledek samozřejmě vítám, očekával jsem ho. Nebo jsem očekával podobný rozsudek v tomto smyslu. Jsem rád."

Proti rozsudku se lze odvolat k pražskému vrchnímu soudu a Jiří Paroubek se podle svého advokáta Emericha Slavíka pro tuto možnost nejspíš rozhodne:

"Já říkám s opatrností, že zvažujeme odvolání. Ale myslím, že to je víceméně s určitostí. Protože nemůžeme úplně souhlasit s tím, že vzhledem k tomu, že pan Kubice nebyl postižen trestně-právně ani kázeňsky, že by snad nebylo možné ho vůbec žalovat z hlediska ochrany osobnosti. To znamená v civilním řízení.".

Takzvaná Kubiceho zpráva se dostala na veřejnost krátce před parlamentními volbami v roce 2006 a hovořila o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Kubice tehdy ve sněmovně řekl, že tehdejší premiér Jiří Paroubek, ministerstvo vnitra a policejní prezident se snaží ovlivnit vyšetřování některých případů.

Související příspěvky:
Kubice a vnitro se nemusí omluvit a platit ČSSD
Ústavní soud zamítl stížnost J. Paroubka na postup policie v Kubiceho kauze
Kubice pro LN: Za mou zprávu může Bublan
Sociální demokraté a Paroubek žalují policii a Kubiceho
416235ČSSD podala žalobu na Jana Kubiceho
Šéf ÚOOZ Kubice chce odejít od policie
Langer dostal od NBÚ pokutu za únik části informací z Kubiceho zprávy
Poslanec KDU-ČSL Severa odmítá, že by vynesl Kubiceho zprávu
Vrchní státní zastupitelství popřelo tvrzení z Kubiceho zprávy
Langer: Kvůli kauze Kubiceho zprávy bylo odposloucháváno 46 čísel
Dokumenty odhalují prorůstání podsvětí do státní správy

Katarína Brezovská, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme